Pardubický kraj má připravené projekty za více než sedm miliard korun

Radní Pardubického kraje pravidelně kontrolují stav a připravenost svých investic. V právě uplynulém třetím čtvrtletí bylo dokončeno celkem 24 staveb. Tak jako každé léto se jednalo zejména o stavby v oblasti školství a dopravy.

„V současné době se pracuje na 46 stavbách v celkové hodnotě přes jednu miliardu a zahájili jsme dalších deset staveb za 190 milionů korun,“ informuje 1. náměstek hejtmana pro majetek a investice kraje Roman Línek a pokračuje: „Dvanáct dalších staveb za 300 milionů nyní soutěžíme v zadávacích řízeních. Pro další období až do roku 2024 máme připravené projekty ve stádiu investičních nebo projektových záměrů za více než sedm miliard korun. Na většinu z nich se pokusíme čerpat evropské prostředky.“

Správa a údržba silnic Pardubického kraje má na letošní rok naplánováno 30 projektů za téměř půl miliardy korun. „Z toho je devět projektů dokončeno a zbývajících 21 bude hotovo nejpozději do poloviny prosince,“ dodal Línek.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.