Search
Close this search box.

Pardubicím se nepodařilo doma přehrát zlínské Berany

Dohrávka 22. extraligového kola se hokejistům Dynama vůbec nepovedla, Východočeši prohráli s Berany 1:5. Jediný gól červenobílých vsítil Rostislav Marosz.

Fanoušci na jižní tribuně hned po úvodním vhazování opustili svá místa, a tak se první třetina hrála takřka v tréninkové atmosféře. Ta dle průběžného výsledku více svědčila Zlínu, který šel v šesté minutě do vedení, když Kloučka zblízka prostřelil Jiří Ondráček. Dynamo i přes častou střelbu promarnilo přesilovou hru, kterou naopak v závěru první části využili hosté. Druhou branku vsítil z mezikruží obránce Žižka.

Po pauze už diváci zase začali fandit, trenéři Dynama proházeli útoky a domácí se zvedli, nicméně těžší zákroky musel předvádět Klouček. Ten si poradil s těžkou střelou Okála, při šanci Kubiše mu pomohlo i štěstí, protože zlínský útočník netrefil branku. Ve 32. tak mohl Rostislav Marosz při přesilovce po pěkné Skokanově přihrávce snížit na 1:2. Led poté zasypaly stovky plyšáků na podporu dětí z dětských domovů. Nadějný stav Dynamo uhájilo i při dlouhém oslabení ve třech. Už při hře v pěti na obou stranách promarnil vekou šanci Honejsek.

Ve 45. minutě vedl Zlín znovu o dvě branky, když se šťastnou střelou prosadil Popelka. Dynamo poté promarnilo velké šance na snížení. Vondráček po brejku dorážel těsně vedle a Treille ve stoprocentní šanci trefil Sedláčkovu lapačku. Naději musel jistými zákroky podržet i Klouček, který zneškodnil šance Werbika i Ondráčka. Definitivní rozuzlení padlo v 57. minutě, kdy se trefil Sedláček. Ranou do prázdné branky pak zvýšil na 5:1 Řezníček.

Břetislav Kopřiva (HC Dynamo Pardubice): „Myslím si, že je to pro nás krutý výsledek, ale jsme trestaní za každou maličkost a za individuální chyby. Nevím, jak se z toho dostat. Mužstvo pracuje, kluci se snaží, ale pak uděláme nějakou maličkost nebo se necháme zbytečně vyloučit, navíc nedáváme góly, a to je důvod, proč jsme tam, kde výsledkově jsme.“

Robert Svoboda (PSG Berani Zlín): „Jsme rádi, že jsme ten zápas zvládli. Lámal se za našeho veden 2:0. Kdybychom dali třetí gól, tak by to asi nebylo tak nervózní. Domácím se podařilo proměnit přesilovku, my se v nich naopak už několikátý zápas trápíme. Nicméně to kluci díky bojovnosti zvládli, a přestože je výsledek pro domácí krutý, my jsme rádi, že si vezeme tři body.“

HC Dynamo Pardubice – PSG Berani Zlín 1:5

Branky a nahrávky: 31:50 Marosz (Skokan, P. Sýkora; 5/4) – 5:56 J. Ondráček (Fořt, Freibergs; 5/5), 19:19 Žižka (Fořt, Kubiš; 5/4), 44:31 Popelka (Werbik; 5/5), 56:18 P. Sedláček (Poletín, E. Kulda; 5/5), 59:45 Řezníček (5/4). Rozhodčí: Hradil, Pražák – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 6:3 (1:1, 4:1, 1:1). Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6222. Střely na branku: 27:35 (6:9, 10:14, 11:12). Srážky: 8:8. Vhazování: 34:39. Blokované střely: 14:14. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5. Nejlepší hráči: Ondřej Machala – Jakub Sedláček.
HC Dynamo Pardubice: Klouček – Děrvuk, Hrabal, Cardwell, Wishart, Trončinský, Holland – M. Procházka, Marosz, Vondráček – P. Sýkora, Welsh, Rolinek – Skokan, Bubela, Machala – Mandát, Dušek, Kusý.
PSG Berani Zlín: Sedláček – Ferenc, Freibergs, Nosek, Valenta, Řezníček, Žižka, Gazda – J. Ondráček, Fořt, Kubiš – Okál, Honejsek, Lakatoš – E. Kulda, P. Sedláček, Poletín – Šlahař, Popelka, Werbik.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient