Pardubice opět zaskočily favorita, třinecké hokejisty čeká tuhý boj

Čekalo se, že si Třinec s Pardubicemi poradí v tomto čtvrtfinálovém souboji bez větších problémů. Opak je však zatím pravdou. Pardubice hrají s největším předsezónním favoritem na titul vyrovnanou partii. Včerejších šest gólů v jeho brance je toho důkazem.
První gól zápasu vstřelil ve 13. minutě pardubický Kaut. Další gól přidali domácí za tři minuty zásluhou Sýkory, Třinečtí však odpověděli hned za čtyřicet vteřin, když se trefil Adamský.
Druhá třetina byla rozhodující, Pardubice v ní vstřelily tři branky (Poulíček, Dušek, Tomášek). Hosté sice dokázali ještě během dvou minut ve třetí třetině snížit na 5:3, ale to bylo z jejich strany vše. Poslední slovo měl osmnáctiletý Kaut, který nejenom že vstřeliĺ svůj druhý gól, ale předtím se na výhře podílel už dvěma přihrávkami!
Třinec s Pardubicemi budou tedy muset sehrát rozhodující sedmý zápas. Ten se uskuteční v neděli od 17 hodin.

„„Těžko říci, jak to bude v Třinci vypadat. My tam pojedeme vyhrát! Budeme se snažit do toho dát maximum. Musíme předvést výkon, jako kdybychom hráli doma. Nesmíme se ničeho zaleknout. Je třeba hrát tvrdě a čistě, dohrávat souboje, zkrátka na sto procent!,“ řekl Patrik Poulíček, útočník HC Dynamo Pardubice.

Pro jednoho z nás to bude poslední zápas sezony. Záleží, jak se k tomu postavíme. Máme našlapaný tým, doma musíme ukázat velké odhodlání. Už před začátkem série jsem říkal, že to bude na sedm zápasů. Rozhodující utkání hrajeme doma, co víc si přát. Jenom ho vyhrát! Máme velkou sílu v publiku, doma se nám daří. Proto hurá do neděle!“ nesmutnil příliš po zápase třinecký útočník Martin Adamský.

Dynamo Pardubice – Oceláři Třinec 6:3 (2:1, 3:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 13. M. Kaut (Perret), 16. J. Sýkora (T. Svoboda, Hrabal), 26. Poulíček (Perret, M. Kaut), 31. Dušek (M. Kaut), 32. Tomášek (Wishart), 60. M. Kaut (Rolinek, Trončinský) – 16. Adamský (Svačina), 46. Svačina (Krajíček, Roth), 48. J. Petružálek (Roman Vlach, Dravecký).
Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Hradil – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 10 072. Stav série: 3:3.
Pardubice: Kacetl – Wishart, Cardwell, Trončinský, Čáslava, Hrabal, Mojžíš, Ščotka – M. Beran, Tomášek, Rolinek – P. Sýkora, Marosz, S. Treille – M. Kaut, Poulíček, Perret – J. Sýkora, Dušek, T. Svoboda. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.
Třinec: Hrubec (31. Hamerlík) – Krajíček, M. Doudera, Roth, D. Musil, Matyáš, Linhart – J. Petružálek, Marcinko, Rákos – Dravecký, Roman Vlach, Chmielewski – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, Cienciala, M. Kovařčík – od 41. navíc Kvasnica. Trenéři: Varaďa a M. Zadina.