Search
Close this search box.

Pardubice budou žít celé léto florbalem

Prosincový světový šampionát ve florbale se nezadržitelně blíží a ještě před jeho začátkem budou mít sportovní fanoušci v Pardubicích možnost vidět prvotřídní florbal i ve východočeské metropoli. V rámci FLORBAL FESTIVALU PARDUBICE se uskuteční hned několik atraktivních akcí a Pardubice budou florbalem doslova žít.

Léto je tradičně plné festivalů různých žánrů, my jsme si však ten florbalový nechali až na přelom léta a podzimu. Takovou florbalovou nálož totiž ještě naše město nezažilo. Zářijový FLORBAL FESTIVAL PARDUBICE, který vzniká za podpory Českého florbalu a statutárního města Pardubice, přinese hned několik mimořádných událostí, které by si žádný sportovní fanoušek neměl nechat ujít. „Florbal Festival Pardubice je největším projektem, do kterého jsme se jako klub v celé historii pustili. První myšlenka na FFP vznikla při pracovním setkání s týmem 2oom Creativ shop /Agency na konci března. Pak už vše mělo rychlý spád, protože k přípravě toho bylo skutečně dost. Určitě chci využít této příležitosti a celému 2oom týmu poděkovat za jejich kreativitu, podporu a pracovní nasazení,“ říká manažer klubu Petr Musil a pokračuje. „Velmi důležitým a pozitivním faktorem pro nás je výborná spolupráce s Českým florbalem. Bylo toho hodně, co jsme museli společně řešit a vymyslet. Nemůžu nezmínit i výbornou spolupráci s městem Pardubice, bez které bychom se jen těžko do takového projektu mohli pustit. Nad celým projektem převzal záštitu primátor města Pardubice pan Martin Charvát. Za celý český florbal bych chtěl poděkovat městu, sportovní komisi a vedení města, že se rozhodli náš projekt podpořit.“

Pojďme ale k samotnému programu. V prosinci se v Praze uskuteční po deseti letech florbalové mistrovství světa a právě město perníku zvolil národní tým pro jednu z posledních prověrek před domácím šampionátem. Od 31. srpna do 2. září proběhne na Dašické Mezinárodní turnaj reprezentací, kterého se kromě českého výběru zúčastní také úřadující šampioni z Finska a silní Švýcaři. V dámské části se pak Češky střetnou se Švýcarkami a Slovenkami. Vstupenky na všechna klání v domácí hale florbalistů pardubického Sokola budou v prodeji od srpna v síti Ticketportal.

Pardubický klub rovněž navazuje na tradici zářijových utkání v ČSOB Pojišťovně areně a také letos v ní uspořádá hned dva zápasy. V sobotu 15. září se domácí Sokol utká v rámci Tipsport Superligy v multifunkčním stánku s florbalisty České Lípy ve speciálním aranžmá utkání. Tomuto střetnutí bude předcházet utkání významných osobností našeho města a sportovního světa. O dva dny později pak na stejném místě proběhne tzv. School match. Superligové klání proti Znojmu začne v 10 hodin dopoledne a je určené především pro všechny žáky a studenty pardubických škol. Projekt School Match se osvědčil už v jiných městech po České republice, nyní ovšem půjde o první takový duel v multifunkční aréně. „Máme obrovskou radost, že vedení pardubických škol porozumělo myšlence zaujmout děti pro sport a zúčastní se v opravdu velkém počtu,“ říká Petr Musil. V obou utkáních se bude Sokol snažit překonat dosavadní český divácký rekord na zápase základní části.
A nezapomínáme ani na českou florbalovou líheň, pro kterou pořádáme o víkendu 15. až 16. září další ročník populárního mládežnického Junior Sokol Cupu, který je také letos jediným dětským turnajem v podobné hale a kterého se zúčastní přes 70 týmů z celé republiky. Účastníci turnaje mají navíc vstup zdarma na sobotní zápas pardubického Sokola proti České Lípě.

A stále nejsme na konci, resp. vracíme se na úplný začátek. Celý festival zahájí už v srpnu turnaj Street floorball league, který se uskuteční v rámci Sportovního parku Pardubice. Jde o jeden ze dvanácti oficiálních turnajů po celém Česku pod širým nebem pro amatérské hráče. Přihlásit se mohou do společné kategorie muži, ženy i smíšené týmy s pěti až deseti hráči, kteří jsou starší 15 let a v uplynulé sezóně 2017/2018 nenastoupili v Superlize, případně 1. lize mužů. U žen žádné omezení neplatí. Turnaj je určen i pro ty, kteří s florbalem nemají žádné zkušenosti. Utkání se hrají ve formátu 3 na 3 bez gólmanů na malé branky a na hřišti o rozměrech 24×12 metrů. Jeden zápas trvá 12 minut superhrubého času, poslední minuta je čistý čas. Nejlepší týmy si vybojují účast na finálovém turnaji v Praze během mistrovství světa, finálový zápas se navíc uskuteční přímo v O2 areně. Právě během prosincového světového šampionátu budou Pardubice hostit od 8. do 9. prosince také oficiální fanzónu Českého florbalu, která návštěvníkům zprostředkuje nevšední sportovní zážitek přímo v Pardubicích. Bude umístěná v areálu Sokola a i tady se máte rozhodně na co těšit.
„Na celém projektu FLORBAL FESTIVAL PARDUBICE je zajímavé to, že představí florbal ve všech svých podobách. Vše nám vyvrcholí v prosinci, kdy v Pardubicích vznikne oficiální fan zóna k mistrovství světa. Nesmírně si vážím odvahy a tleskám vedení Českého florbalu, že jako první sport v historii jsme se odvážili otevřít pro fanoušky fanzóny ve všech krajských městech napříč celou Českou republikou. Ještě nás čeká hodně práce, ale věřím, že projekt FLORBAL FESTIVAL PARDUBICE bude bavit nejenom fanoušky florbalu, ale i všechny ostatní milovníky sportu. Je pro nás velmi zavazující, že minimálně měsíc září se s malou nadsázkou stane hlavním městem florbalu v České republice,“ dodává Petr Musil.

Kompletní program FLORBAL FESTIVALU PARDUBICE:
11.8. Street Floorball League (Sportovní park Pardubice)
31. 8. – 2.9. Mezinárodní turnaj reprezentací (Sportovní hala Dašická)
15. 9. Eventové utkání Tipsport Superligy: Sokol Pardubice vs. Česká Lípa (ČSOB Pojišťovna aréna)
15. – 16. 9. Mládežnický turnaj Junior Sokol Cup (ČSOB Pojišťovna Aréna)
17. 9. School Match: Sokol Pardubice – Florbal Znojmo (ČSOB Pojišťovna Aréna)
8. – 9. 12. Fanzóna k MS ve florbale (Areál Sokol Pardubice)

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient