Search
Close this search box.

Paragladistka přistála na stromě, sundat ji museli hasiči

V pondělí třináct minut před třináctou minutou byli hasiči požádáni o pomoc při sundání paraglidistky ze stromu na okraji lesa u Lipníku nad Bečvou – Podhoří. Po průzkumu místa události a zjištění, že jde o velmi náročný a složitý terén, si velitel zásahu vyžádal na místo také místní dobrovolnou jednotku. Paraglidistka visela ve výšce asi 15 metrů mezi dvěma stromy, podle jejích slov byla nezraněná. Jeden hasič lezec se vydal na strom na podrobný průzkum a zjištění, jak nejbezpečněji ženu sundat dolů.

Vzhledem k tomu, že žena v korunách stromů visela už více než půl hodiny, povolal velitel zásahu na místo záchrannou službu. Následně hasiči ženu zajistili a bezpečně slanili na zem. Na páteřní desce ji přenesli v náročném terénu k vozidlu zdravotnické záchranné služby a předali ji zdravotníkům do péče. Celá záchrana paraglidistky hasičům zabrala téměř dvě hodiny.

Záchranou ženy však práce hasičů neskončila, museli dolů sundat ještě i paraglidingové křídlo.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient