Pár neoprávněně užíval byt, vrátili ho až na nařízení soudu

Policisté na obvodním oddělení v Sokolově sdělili 36leté ženě a 43letému muži podezření z neoprávněného zásahu do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru.

Podezřelý muž měl uzavřít s pronajímatelem smlouvu o pronájmu bytu v Sokolově a žít zde společně se svou partnerkou. Smlouva jim po skončení domluveného nájmu byla prodloužena o dva měsíce, a to do února roku 2018. Od dalšího měsíce tento byt však bez právního důvodu k bydlení měli dále užívat a nehradit náklady spojené s jeho užíváním, a to i přes výzvu majitele k odevzdání bytu. Užívat jej měli minimálně dalšího půl roku a až na základě rozsudku soudu v Sokolově o vyklizení bytu jej měli v říjnu předat zpět majiteli.

V případě prokázání viny hrozí oběma trest odnětí svobody až na dvě léta nebo peněžitým trestem.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!