Search
Close this search box.

Pár neoprávněně užíval byt, vrátili ho až na nařízení soudu

Policisté na obvodním oddělení v Sokolově sdělili 36leté ženě a 43letému muži podezření z neoprávněného zásahu do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru.

Podezřelý muž měl uzavřít s pronajímatelem smlouvu o pronájmu bytu v Sokolově a žít zde společně se svou partnerkou. Smlouva jim po skončení domluveného nájmu byla prodloužena o dva měsíce, a to do února roku 2018. Od dalšího měsíce tento byt však bez právního důvodu k bydlení měli dále užívat a nehradit náklady spojené s jeho užíváním, a to i přes výzvu majitele k odevzdání bytu. Užívat jej měli minimálně dalšího půl roku a až na základě rozsudku soudu v Sokolově o vyklizení bytu jej měli v říjnu předat zpět majiteli.

V případě prokázání viny hrozí oběma trest odnětí svobody až na dvě léta nebo peněžitým trestem.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient