Pár neoprávněně užíval byt, vrátili ho až na nařízení soudu

Policisté na obvodním oddělení v Sokolově sdělili 36leté ženě a 43letému muži podezření z neoprávněného zásahu do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru.

Podezřelý muž měl uzavřít s pronajímatelem smlouvu o pronájmu bytu v Sokolově a žít zde společně se svou partnerkou. Smlouva jim po skončení domluveného nájmu byla prodloužena o dva měsíce, a to do února roku 2018. Od dalšího měsíce tento byt však bez právního důvodu k bydlení měli dále užívat a nehradit náklady spojené s jeho užíváním, a to i přes výzvu majitele k odevzdání bytu. Užívat jej měli minimálně dalšího půl roku a až na základě rozsudku soudu v Sokolově o vyklizení bytu jej měli v říjnu předat zpět majiteli.

V případě prokázání viny hrozí oběma trest odnětí svobody až na dvě léta nebo peněžitým trestem.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.