Search
Close this search box.

Papírové vývěsky v Olomouci zanikly, nahradily je elektronické kiosky

Olomoucký magistrát zavedl nové úřední desky, mají podobu velkého tabletu s dotykovou obrazovkou. Elektronické kiosky jsou lidem k dispozici v podloubí radnice a před budovou magistrátu v Hynaisově ulici.

„Pořízení elektronických kiosků je plně v duchu naší snahy zavést do praxe maximum prvků Smart City. Podstatné je, že se jedná o praktické řešení, které občanům usnadní vyhledávání potřebných informací,“ komentoval novinku náměstek primátora Matouš Pelikán. Práce s elektronickým kioskem je uživatelsky snadná. „Jedná se o jednoduché a intuitivní řešení, které by nikomu nemělo činit potíže při ovládání.“

Nahradit klasickou vývěsku kioskem bylo nutností také kvůli požadavkům ministerstva vnitra. „Podle zákona musí být kompletní úřední deska alespoň na jednom veřejně dostupném místě dostupná čtyřiadvacet hodin denně. Kdyby měla mít podobu vývěsky, byla by dlouhá šest set metrů,“ uvedl tajemník olomouckého magistrátu Jan Večeř.

Kiosky obsahují stejné informace jako dřívější úřední deska v listinné podobě nebo jaké jsou na webových stránkách města. Lidé zde ale navíc zjistí i polohu jednotlivých budov magistrátu, organizační strukturu jednotlivých odborů, ztráty a nálezy nebo potřebné informace na základě konkrétních životních situací.

Cena jednoho zařízení včetně softwaru činí zhruba pět set tisíc korun. Proto jsou na místech, kde na ně vidí bezpečnostní kamery.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient