Pantheři si hravě poradili s Jaroměří

Po páteční dohrávce s Orkou čekal Pantery ještě nedělní zápas s Jaroměří, kde si spravili chuť i reputaci.

Od začátku utkání byli na míčku více Panteři, běhavá Jaroměř jim vyhovovala více než páteční soupeř. Už ve 3. minutě poslal domácí tým do vedení Pavel Daněk, kdy nejdříve Martin Kalous trestuhodně minul z několika centimetrů prázdnou klec, ale z posledních sil se mu ještě podařilo procpat kuličku na Daňka, který se narozdíl od něj nemýlil. Na 2:0 navyšoval z trestného střílení David Kolář – není třeba popisovat, prostě to s přehledem dal jako vždycky. Do konce třetiny dostaly oba týmy ještě možnost přesilové hry, nejprve Jaroměř, která ji nevyužila, poté domácí tým, který dostal možnost hrát v početní výhodě dokonce 5 minut. Do konce třetiny už se ale skóre neměnilo.

Přesilovku se podařilo využít až v čase 22:45 Hudcovi, který přesně mířenou střelou z dálky navýšil na 3:0. Střela ho zřejmě znavila, tak si šel i on odpočinout na trestnou lavici, nicméně zasloužený odpočinek mu nebyl dopřál, neb Jaroměři se podařilo snížit na 3:1 hned z následné standardky. Na míčku byl stále více domácí tým, Jaroměř se do šancí dostávala povětšinou z protiútoků, které vždy skončily na holích obránců nebo v lapačce výborně chytajícího Hrušky. Zhruba v polovině zápasu se Panterům během 8 vteřin podařilo navýšit až na 5:1, nejprve zásluhou Lombina, po něm se trefil kanonýr Šťovíček. Druhá polovina prostřední části byla ve znamení vyloučení, kdy si hoši z Panthers šli odpočinout celkem čtyřikrát, Jaroměř jednou. No a kdo víc odpočívá, ten má víc sil. Hru v početní výhodě sice nevyužil nikdo, ale v početní nevýhodě se trefil Lukáš Tomeš, který krásnou střelou na zadní tyč navyšoval už na 6:1.

V poslední části už si Panteři vybojovaný náskok pohlídali a ač je v poslední třetině utkání Jaroměř mírně přestřílela, tak co se týče gólů, bylo to 2:2, což znamenalo poklidný zisk 3 bodů a poskočení na 3. místo vyrovnané tabulky NFL.

Panthers Praha – TJ Sokol Jaroměř 8:3 (2:0, 4:1, 2:2) online

Střely na branku: 25:31

Nejlepší hráči: Dominik Emlar – Martin Hruška

Počet diváků: 92

Vyjádření vedoucího hostí (Jakub Kubina): Náš dnešní špatný herní výkon podtrhla střelecká nemohoucnost a dobře chytající gólman soupeře. Děkuji divákům a soupeři za zápas.

Vyjádření trenéra domácích: Náročný zápas, který rozhodl náš větší klid a skvělá produktivita. Děkujeme fanouškům za podporu a soupeři za zápas.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.