Search
Close this search box.

Panoramatické tabule s kresbami domů ozdobí náměstí opět na jaře

U příležitosti vzniku československého státu nechalo statutární město Zlín zpracovat panoramatické tabule s kresbami podoby domů na bývalém Hlavním náměstí okolo roku 1918. Tyto panely jsou doplněny fotografiemi a texty o obyvatelích jednotlivých domů. Při kresbě čelních fasád domů se vycházelo z projektových dokumentací uložených ve stavebním archivu MMZ a dochovaných fotografií. Doslova mravenčí práci měl Státní okresní archiv na Klečůvce, který pro město zpracoval texty a dodal fotografie jednotlivých domů.

„Vycházeli jsme ze sčítání lidu v roce 1921, v jiných historických pramenech nelze obyvatele domů dohledat v konkrétní časové vrstvě. U některých domů jsme museli pátrat i v dalších pramenech. Ve většině případů lze například dohledat podle jména, kde která rodina bydlela, ale není už zaznačeno, kdy přesně na kterém čísle popisném,“ popisuje autorka textu Kamila Nečasová ze SOkA Zlín. Tabule by se na náměstí Míru měly vrátit na jaře příštího roku.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient