Paní Marie Kašková z Jindřichova Hradce oslaví své 101. narozeniny

V neděli oslaví 101. narozeniny paní Marie Kašková z Jindřichova Hradce. Jubilantce k tomuto významnému životnímu výročí osobně poblahopřáli v pátek 23. listopadu starosta města Stanislav Mrvka společně s vedoucí odboru sociálních věcí Zdeňkou Šindelářovou.

Paní Kašková pochází z Moravy má tři děti, dvě dcery a jednoho syna, 6 vnoučat a 9 pravnoučat. Do Jindřichova Hradce jí pozvala teta ve 14 letech. Poté, co se vdala za holiče, se vyučila kadeřnicí a tuto profesi vykonávala celý život.

Jako recept na dlouhověkost a zdravého ducha uvádí práci: „Ráno vstávám po sedmé hodině a chodím ke slepicím, které mám na konci ulice na zahradě, ráda vařím pro celou rodinu. Odpočívám u detektivek nebo u knížky,“ říká paní Marie Kašková.

„Paní Kašková má můj veliký obdiv. Stejně jako v loňském roce, kdy jsme této milé paní přáli ke stým narozeninám, tak i letos, nás všechny potěšila svým přístupem k životu. Takový životní nadhled a temperament v těle nemá kolikrát o polovinu mladší člověk. Popřál jsem jubilantce především hodně zdraví a životního elánu,“ řekl starosta města Stanislav Mrvka.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient