Paní Ivana z Chebu: Bez pomoci Dobrých andělů si nedokáži představit, jak bychom to vše zvládli

Krátce po narození lékaři diagnostikovali jejímu synovi Nicolasovi (4) poshem. obstrukční hydrocefalus, při němž dochází k abnormálnímu hromadění mozkomíšního moku v komorách mozku. Následovala operace, při které lékaři zavedli Nicolasovi hadičku, které odvádí přebytečný mozkomíšní mok. Kromě této nemoci se Nicolas potýká také s Dandy – Walker variantou, vzácným onemocněním, které postihuje vývoj mozku a dochází k jeho deformacím, což má za následek časté problémy s pohybem, koordinací i intelektem dítěte. Výčet onemocnění bohužel tímto nekončí, ve dvou letech lékaři zjistili Nicolasovi dětskou mozkovou obrnu – ochrnuti pravé poloviny těla. Zároveň se od tří let začal často potýkat s nočními epileptickými záchvaty. Současně má také poruchu pozornosti a řeči.

Paní Ivana jezdí se synem pravidelně na různé rehabilitace a lázeňské pobyty. Snaží se pro svého syna udělat maximum. „Náš život trávíme převážně v nemocnici nebo v rámci různých pobytů, kde intenzivně rehabilitujeme a podstupujeme různé terapie,“ vysvětluje paní Ivana. Finanční situace dvoučlenné rodiny není příznivá. „Vše okolo léčby je velmi nákladné, a proto jsme rádi, že nám náš ošetřující pediatr doporučil nadaci Dobrý anděl. Bez pravidelných finančních příspěvků si nedovedu představit, jak bychom to zvládli. Jsme za pomoc nesmírně vděčni,“ vzkazuje dárcům paní Ivana.

Nadace Dobrý anděl pomáhá rodinám, ve kterých má rodič nebo dítě onkologické onemocnění nebo dítě jinou závažnou nemoc. Jejím cílem je usnadnit těmto rodinám těžkou životní situaci. Z pravidelných příspěvků rodiny běžně hradí doplatky na léky, vitamíny, lázeňské pobyty, rehabilitace, terapie, pohonné hmoty nebo třeba speciální stravu.

Nicolase v blízké budoucnosti čeká ortopedická operace, v minulosti již jednu podstoupil. Důležitá je soustavná a pravidelná nákladná neurorehabilitace. Cílem je Nicolase posunout v jeho psychomotorickém vývoji dál a dál. Pomoci může i vysoce nákladná experimentální léčba kmenovými buňkami z pupečníkové krve.

Zapojte se do pomoci i vy!
Stačí se zaregistrovat na www.dobryandel.cz a začít přispívat. Vaše příspěvky pomohou zvládnout paní Ivaně a Nicolasovi či dalším rodinám těžkou situaci snadněji. Nadace Dobrý anděl odevzdá Vaše příspěvky rodinám do posledního haléře, protože její provoz je hrazen ze soukromých zdrojů spoluzakladatelů a dalších filantropů.

Máte ve svém okolí rodinu s vážně nemocným dítětem?
Doporučte jí pomoc nadace Dobrý anděl. Kontakt je velmi jednoduchý – stačí zavolat nebo napsat e-mail a pracovníci již zajistí vše potřebné. Důležité je nebát se ozvat, Dobří andělé rodinám rádi pomohou.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient