Pád letadla zalarmoval 5 jednotek hasičů i vrtulníky záchranné služby a policie

Ve čtvrtek dopoledne v 10:47 hodin byl na operační středisko Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje nahlášen pád malého letadla mezi Jilemnicí a Horní Branou.
Informaci o události jsme obdrželi ze dvou zdrojů. Nebyl znám popis letadla ani přesná lokalizace pádu letadla. Krajské operační a informační středisko HZS LK urychleně kontaktovalo všechna okolní letiště a operační důstojníci zjišťovali jakými letadly letiště disponují a jaké stroje mají v provozu. Generální ředitelství HZS ČR oslovilo také Řízení letového provozu ČR, s. p. a ani toto centrum nemělo informaci o údajných problémech letadla v Libereckém kraji.

K zásahu vyjelo 5 jednotek hasičů, kteří přes hodinu a půl intenzivně hledali předpokládané místo pádu letadla. Jako podpora ze vzduchu se na místo během několika desítek minut dostavily i dva vrtulníky:
– Stroj Policie České republiky, který pracuje v systému Search and Rescue (SAR). Jde o službu pátrání a záchrany, která poskytuje pomoc letadlům v nouzi nebo posádkám havarovaných letadel.
– Vrtulník Letecké záchranné služby Libereckého kraje.

Pro efektivní koordinaci složek IZS byl zřízen štáb velitele zásahu na jilemnické stanici Hasičského záchranného sboru LK. Po provedení průzkumu a prověření všech dostupných informací bylo zjištěno, že k pádu letadla nedošlo a z tohoto důvodu byla akce ukončena.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient