Pád letadla zalarmoval 5 jednotek hasičů i vrtulníky záchranné služby a policie

Ve čtvrtek dopoledne v 10:47 hodin byl na operační středisko Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje nahlášen pád malého letadla mezi Jilemnicí a Horní Branou.
Informaci o události jsme obdrželi ze dvou zdrojů. Nebyl znám popis letadla ani přesná lokalizace pádu letadla. Krajské operační a informační středisko HZS LK urychleně kontaktovalo všechna okolní letiště a operační důstojníci zjišťovali jakými letadly letiště disponují a jaké stroje mají v provozu. Generální ředitelství HZS ČR oslovilo také Řízení letového provozu ČR, s. p. a ani toto centrum nemělo informaci o údajných problémech letadla v Libereckém kraji.

K zásahu vyjelo 5 jednotek hasičů, kteří přes hodinu a půl intenzivně hledali předpokládané místo pádu letadla. Jako podpora ze vzduchu se na místo během několika desítek minut dostavily i dva vrtulníky:
– Stroj Policie České republiky, který pracuje v systému Search and Rescue (SAR). Jde o službu pátrání a záchrany, která poskytuje pomoc letadlům v nouzi nebo posádkám havarovaných letadel.
– Vrtulník Letecké záchranné služby Libereckého kraje.

Pro efektivní koordinaci složek IZS byl zřízen štáb velitele zásahu na jilemnické stanici Hasičského záchranného sboru LK. Po provedení průzkumu a prověření všech dostupných informací bylo zjištěno, že k pádu letadla nedošlo a z tohoto důvodu byla akce ukončena.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.