Pacient, který utekl z psychiatrické léčebny byl nalezen v Liberci

Policií ČR bylo v neděli 1. červnece 2018 ve večerních hodinách vyhlášeno celostátní pátrání po pohřešované osobě, kterým byl osmadvacetiletý muž z obce u Ústí nad Orlicí.

Na obvodním oddělení v Klatovech přijali policisté oznámení v neděli 1. července 2018 ve 20.32 hodin, že v nemocnici došlo k požáru pokoje v lůžkové části oddělení. Na psychiatrickém oddělení byl na uvedeném pokoji umístěn muž, který následně utekl a pohyboval se na neznámém místě.

Na místo okamžitě vyjeli hasiči a policisté, kteří i následující den pokračovali v šetření na místě, kde zjišťovali příčinu požáru i zda se jedná o nedbalost či úmyslné zavinění. Po uvedeném muži policisté pátrali na různých místech.

V úterý 3. července policisté v Liberci přijali od občana oznámení dvacet minut po půlnoci, že u objektu v ulici České Mládeže se pohybuje neznámý muž. Policistům občan uvedl, že ve sdělovacích prostředcích viděl relaci, kde pátráme po pohřešovaném muži, který utekl z nemocnice a tento je mu velmi podobný. Policisté vyjeli na místo a zde zjistili muže, který neměl u sebe doklady totožnosti a skutečně se jednalo o muže vedeném v celostátním pátrání. Muž byl zajištěn a převezen do psychiatrické léčebny a pátrání po něm bylo zrušeno.

Policisté děkují občanům za všímavost a oznámení o pohybu i výskytu pohřešovaného muže.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient