Pacient, který utekl z psychiatrické léčebny byl nalezen v Liberci

Policií ČR bylo v neděli 1. červnece 2018 ve večerních hodinách vyhlášeno celostátní pátrání po pohřešované osobě, kterým byl osmadvacetiletý muž z obce u Ústí nad Orlicí.

Na obvodním oddělení v Klatovech přijali policisté oznámení v neděli 1. července 2018 ve 20.32 hodin, že v nemocnici došlo k požáru pokoje v lůžkové části oddělení. Na psychiatrickém oddělení byl na uvedeném pokoji umístěn muž, který následně utekl a pohyboval se na neznámém místě.

Na místo okamžitě vyjeli hasiči a policisté, kteří i následující den pokračovali v šetření na místě, kde zjišťovali příčinu požáru i zda se jedná o nedbalost či úmyslné zavinění. Po uvedeném muži policisté pátrali na různých místech.

V úterý 3. července policisté v Liberci přijali od občana oznámení dvacet minut po půlnoci, že u objektu v ulici České Mládeže se pohybuje neznámý muž. Policistům občan uvedl, že ve sdělovacích prostředcích viděl relaci, kde pátráme po pohřešovaném muži, který utekl z nemocnice a tento je mu velmi podobný. Policisté vyjeli na místo a zde zjistili muže, který neměl u sebe doklady totožnosti a skutečně se jednalo o muže vedeném v celostátním pátrání. Muž byl zajištěn a převezen do psychiatrické léčebny a pátrání po něm bylo zrušeno.

Policisté děkují občanům za všímavost a oznámení o pohybu i výskytu pohřešovaného muže.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.