Pachatel, který přepadl seniorku, skončil ve vazbě

(Aktualizováno před )

Kriminalistům z Nového Jičína se v uplynulých dnech podařilo dopadnout pachatele, který měl začátkem měsíce června přepadnout pětaosmdesátiletou seniorku.

K celé události mělo dojít na ulici Česká v Kopřivnici. K seniorce, která se vracela z divadla, přistoupil neznámý muž, který ji požádal o zapůjčení drobné finanční hotovosti. Když mu žena sdělila, že u sebe žádnou finanční hotovost nemá, pachatel ji uchopil za ruku a z prstu jí strhl prstýnek a vzápětí také řetízek s přívěškem, který měla pověšený na krku. Pachatel následně s těmito šperky v hodnotě 4 tisíc korun z místa utekl. Vyděšená seniorka, která během události naštěstí neutrpěla žádné zranění, se s tím, že se stala obětí přepadení, svěřila následujícího dne své příbuzné, která vše ohlásila na policii. Během vyšetřování se podařilo zajistit kamerový záznam, na němž byla poškozená zachycena ve společnosti podezřelého muže. Toho se policistům podařilo ztotožnit. Jednalo se o třicetiletého muže z Kopřivnice, kterého policisté následně zadrželi v místě jeho bydliště. Muž se k danému činu doznal a z úst kriminalistů si již vyslechl obvinění z trestného činu loupeže, za který mu hrozí až deset let za mřížemi.

Nejedná se o jediný trestný čin, kterého se měl obviněný dopustit. Policistům se podařilo zjistit, že v březnu letošního roku měl pod záminkou zakoupení bytu vylákat od šestadvacetiletého muže celkem 130 tisíc korun, které následně využil pro svou potřebu. Koncem měsíce dubna se pak měl dopustit trestného činu vydírání, když pětadvacetiletou ženu, která si jej pozvala k sobě domů, přinutil pod pohrůžkou násilí, aby mu vydala svůj mobilní telefon v hodnotě 3 tisíc korun.

Obviněný se nyní nachází v ostravské vazební věznici, kde čeká na soudní líčení.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz