Ostravské divadlo Komorní scéna Aréna má nového ředitele

(Aktualizováno před )

Ostravské divadlo Komorní scéna Aréna bude mít nového ředitele. V úterý 12. června jím Rada města Ostravy jmenovala Jakuba Tichého, který v posledních pěti letech řídil Národní dům ve Frýdku-Místku. Porota ho vybrala z deseti kandidátů, kteří se do výběrového řízení přihlásili. Nový ředitel nastoupí 1. srpna.

Tichý vystřídá ve funkci Renátu Huserovou, která odchází do důchodu a v čele divadla stála od roku 1994. Přetvořila poloamatérské divadlo v nejlepší divadelní soubor republiky. Připravila také v roce 2005 přestěhování divadla z prostor Staré arény u Masarykova náměstí do budovy knihovny u Sýkorova mostu.

Komorní scéna Aréna získala za rok 2013 jako první ostravské a zároveň první moravské divadlo titul Divadlo roku. Tento titul získala celkem třikrát. Obrovský úspěch zaznamenala KS Aréna o rok později, kdy kromě ceny Divadlo roku byla oceněna za nejlepší poprvé uvedenou českou hru Slyšení Tomáše Vůjtka, jevištní podoba této hry se stala Inscenací roku, Marek Cisovský získal za roli Adolfa Eichmanna v této inscenaci Cenu za mužský herecký výkon a Štěpán Kozub byl vyhlášen Talentem roku. Pět cen v jednom ročníku nezískalo v historii ankety žádné jiné české divadlo.

Herci KS Aréna Michal Čapka a Tereza Dočkalová získali prestižní Cenu Thálie pro činoherce do 33 let. Divadlo bylo ověnčeno i dalšími cenami, např. v roce 2009 si přivezlo hlavní cenu z Festivalu divadel Moravy a Slezska v Českém Těšíně za hru Brenpartija a v letošním roce za hru Obraz.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz