Ostravská divadla zahrají své nejlepší inscenace v Praze

Tři pražské scény obsadí od 1. do 8. listopadu již devátý ročník divadelního festivalu Ostrava v Praze. Hrát se bude v jednou Divadle pod Palmovkou, šestkrát v Divadle Komedie a jednou na scéně Divadla v Celetné. O vstupenky je v Praze velký zájem. Zahajovací opera Lazebník sevillský!!! je vyprodána a vstupenky už není možné koupit ani na závěrečného Spalovače mrtvol. Letos je k dispozici na celý festival 2500 vstupenek na osm představení a zbývají jich už jen desítky na některá představení v Divadle Komedie.

Čtyři ostravská divadla nabízejí pražskému publiku divácky velmi úspěšné kusy, které bývají v Ostravě vyprodány. Letošní přehlídku zahajuje Národní divadlo moravskoslezské v Divadle pod Palmovkou 1. listopadu úspěšnou Rossiniho operou Lazebník sevillský!!! s vtipně přebásněným libretem Jaromíra Nohavici v režii Ondřeje Havelky. ,,Pražskému publiku naše divadlo poté představí tři další inscenace v Divadle Komedie. 2. listopadu uvidí a uslyší pražské publikum v jediném představení a jediném večeru tři unikátní soudobá operní díla prezentovaná na Dnech nové opery Ostrava od skladatelů Petra Kotíka, Salvatora Sciarrina a Julia Eastmana,“ přiblížil ředitel NDM Jiří Nekvasil. Poté uvede činohra NDM místo plánovaného dramatu Brada Frasera Teď mě zabij monology Erica Bogosiana režírované Januszem Klimszou pod názvem Sex, drogy a hafo prachů.

Hudební dílo Jaroslava Duška, Maria Buzziho a Ondřeje Smeykala L2: Brána života! nabídne soubor opereta/muzikál NDM v Divadle Komedie 4. listopadu. Lazebníka i hudební drama L2:Brána života! tvůrčí týmy upravily do komornější – zájezdové podoby a Duškovo dílo už letos mělo vyprodáno v červnu na festivalu Smetanova Litomyšl. Na pražské uvedení L2 zbývají již jen jednotlivé vstupenky.

Divadlo Petra Bezruče bude hrát na scéně Divadla Komedie 6. listopadu Maryšu bratří Mrštíků a festival uzavře V Celetné Spalovačem mrtvol 8. listopadu se skvělým Norbertem Lichým v roli Romana Kopfrkingla. Spalovač byl vyprodán jako první z ostravských představení. Maryša je divácky nejúspěšnější inscenací minulé sezóny a v hlavní roli se představí Pavla Gajdošíková.

Čtyřnásobné Divadlo roku – ostravská Aréna – vsadilo podobně jako Bezruči na klasiku a 5. listopadu sehraje na scéně Divadla Komedie Čechovovy Tři sestry.

Loutkové divadlo nabídne 7. listopadu tamtéž vzpomínkovou hudební hru Stříhali dohola Josefa Kajnara.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.