Search
Close this search box.

Ostravané se mohou těšit na čistější prostory vozidel i zastávek

Dopravní podnik Ostrava pokračuje ve svém úsilí zajistit svým cestujícím co nejčistší interiéry a exteriéry vozidel a prostory zastávek. Proto navýšil rozpočet na úklid vozidel ze současných 4,4 na 8,8 milionu korun. Ostravský dopravní podnik začne jako první v České republice používat speciální technologii na odstraňování žvýkaček z dlažby nástupních ostrůvků a zmodernizuje tři ze svých pěti mycích portálů. V příštím roce budou vyměněny mycí portály na autobusovém středisku Hranečník, ve středisku Tramvaje Moravská Ostrava a na trolejbusech. Nová mycí jednotka na středisku trolejbusů bude na rozdíl od té stávající samoobslužná, rychlejší a výkonnější. O jeden milión korun se navýší roční rozpočet na mytí interiérů tramvají. Důsledkem bude častější úklid na smyčkách a také častější mytí podlah ve vozidlech.

Dopravní podnik rovněž připravuje testování speciálních vůní do interiéru 55 vybraných vozidel. Vůně budou různé a mají za úkol zpříjemnit cestování. Testování bude probíhat po dobu několika týdnů a začne v druhé polovině dubna.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient