Search
Close this search box.

Ostravané mají dnes poslední možnost spatřit terakotovou armádu

Ostravané mají poslední šanci navštívit výstavu Terakotová armáda. Koná se v Trojhalí Karolina a trvá jen do neděle 19. srpna. Součástí výstavy je dokument o historických i vědeckých faktech týkajících se terakotové armády, exponáty zobrazující tehdejší zbraně a repliky válečných vozů.

V Trojhalí je vystaveno 60 vojáků terakotové armády.

Výstava Terakotová armáda – Odkaz prvního císaře Vám nabízí pohled do hrobky prvního čínského císaře Čchin Š‘-chuang-ti, který dokázal sjednotit Čínu a ukončil tak období chaosu mezi všemi čínskými státy. Jeho terakotová armáda se označuje jako osmý div světa a nedaleko města Xi´an kde byla objevena císařská hrobka, se nachází více než osm tisíc terakotových soch s motivem vojáků či koní s dřevěnými povozy. V interaktivní výstavě se návštěvníci dozvědí o životě prvního čínského císaře, prohlédnou si 60 detailně propracovaných hliněných vojáků v různých hodnostech a koně v životní velikosti. Jedná se o kopie, protože originály se vyvážet nesmějí, avšak jsou vyrobené původní technologií. Vystaveny jsou i zbraně, které se používaly před více než 2000 roky.

Návštěvníci mohou využít mobilního průvodce v češtině anebo ve světových jazycích a na závěr se vyfotit ve fotostánku s terakotovým vojákem v životní velikosti.

Otvírací doba je od 10 do 18 hodin.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient