Ostrava zažije o víkendu světovou atletiku. Představí se i čtyři čeští závodníci

Zítra se stane Ostrava nejhlavnějším městem atletiky na světě. Na místním vítkovickém stadionu se uskuteční Kontinentální pohár, v kterém si to mezi sebou rozdají výběry Evropy, Ameriky, Afriky a společného týmu Asie a Oceánie. Za Evropu budou závodit i čtyři čeští atleti – oštěpařka Nikola Ogrodníková, oštěpař Jakub Vadlejch, koulař Tomáš Staněk a běžkyně Simona Vrzalová.

Fanoušci se však mohou těšit i na světové hvězdy, které už do Ostravy přicestovaly. V královské disciplíne, 100m mužů, se představí za výběr Ameriky Noah Lyles z USA a Yohan Blake z Jamajky. Mezi ženami bude zajímavé sledovat, jak si poradí Nizozemka Dafne Schippersová s převahou černošských sprinterek a to i na dvoustovce.
Zatímco na kratších tratích by měli dominovat spíše závodníci a závodnice z Ameriky, na těch delších by se měli tradičně prosazovat atleti z Afriky jako se to očekává třeba od osmadvacetileté Keňanky Hellen Obiriové či jejího krajana Consesluse Kipruta.
Zajímavý souboj by měli diváci vidět mezi tyčkaři, kteří v posledních měsících pravidelně atakují šestimetrovou hranici. Představí se Francouz Renaud Lavillenie či Američan Sam Kendricks.
Napínavá podívaná se ale třeba očekává v oštěpu žen. Stříbrná z letošního mistrovství Evropy Nikola Ogrodníková se bude snažit před domácím publikem zvítězit. „Těším se na to, že tuhle krásnou sezonu zakončím v Ostravě, kde můžu mít při sobě ty nejbližší lidi. Bude to pro mě speciální závod, protože sezonu zakončím s kamarády a rodinou,“ zdůraznila Ogrodníková.
Simona Vrzalová spoléhá na to, že se jí tu v červnu dařilo na Zlaté tretře, kde skončila třetí v novém osobním rekordu 4:04,80, který ji řadí na druhé místo českých historických tabulek.
Tomáš Staněk by si rád po smolném čtvrtém místě na ME zlepšil náladu právě na vítkovickém stadionu. Vnímá to jako obrovskou čest, že tu může startovat. „Je to obrovská akce, na Ostravu se těším, je tam skvělý kruh. Věřím, že tam můžu hodit daleko.“
Na souboje se světovými oštěpaři se těší i Jakub Vadlejch. „Udělám všechno pro to, abych Evropě přinesl co nejvíc bodů.“

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak