Search
Close this search box.

Ostrava se stane příští rok tenisovým městem

Ostravar aréna bude mít příští rok tu čest hostit zápasy Davis Cupu i Fed Cupu. Jediní, kdo z toho asi nemá moc radost, jsou vítkovičtí hokejisté, kteří nebudou moci 14 dní zdejší ledovou plochu využívat.

Nejdříve zde nastoupí 1. a 2. února naši tenisté proti Nizozemsku v rámci kvalifikačního kola. Od příštího roku se totiž hraje týmová soutěž mužů jiným systémem. Kvalifikace rozhodne, které týmy se dostanou do finálového turnaje, kterého se zúčastní v Madridu 18 týmů během jediného týdne.
Pokud nedojde k nějakému zranění, měli by v našem týmu nastoupit Jiří Veselý, Adam Pavlásek, Lukáš Rosol a Roman Jebavý. Nebude to pro ně vůbec jednoduché utkání, protože našim tenistům se v tomto roce vůbec nedařilo a v první stovce je jen Veselý a to až na 90. místě! To Holanďané mají Robina Hasseho, který je padesátý. Navíc ve světovém žebříčku čtyřhry je Jean-Julien Rojer na 19. příčce. Hasse je třicátýdevátý. Náš Jebavý skončil letos na 49. místě.

To v ženách, které se v moravskoslezské metropoli představí o týden později proti Rumunkám, máme jiné vyhlídky. Vždyť naše tenistky obhajují po tomto víkendu titul! Navíc jak Karolína Plíšková, tak Petra Kvitová daly najevo, že chtějí nadále pokračovat v „reprezentačním dresu“. Nemluvě o hrdince Kateřině Siniakové, která ve finále vybojovala dvě vítězství. Avšak naše tenistky si budou muset dát pozor, vždyť za Rumunsko může nastoupit světová jednička Simone Halepová.

Do Ostravar Arény se vejde 6 a půl tisíce diváků. „Diváky i organizátory čeká unikátní dvojboj, který jsme zatím v jednom místě nezažili. Těšíme se na návrat do Ostravy. Bude velkou ctí ukázat skvělým divákům pohár pro vítězky Fed Cupu,“ uvedl v tiskové zprávě Miroslav Černošek, majitel agentury Česká sportovní, která utkání Davis Cupu a Fed Cupu zajišťuje.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient