Ostrava se představila na zahraničním veletrhu nemovitostí

Na mezinárodním veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí ve francouzském Cannes Ostrava představila zónu v Hrušově a pozemky v centru, na nichž mohou vyrůst objekty s byty, prodejnami nebo kancelářemi. Jednání na veletrhu, na němž Ostrava nabízela investiční příležitosti, přiblížil primátor Tomáš Macura.

Ostrava se představila po jednadvacáté v řadě na mezinárodním veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM, který se konal ve francouzském Cannes od 13. do 16. března. „Na veletrhu jsme vedli jednání s možnými investory a developery pro revitalizaci rozvojového území v Hrušově pro účely lehkého průmyslu a logistiky. Upřesňovali jsme jim detaily. Na jejich nabídky totiž čekáme do 30. dubna,“ uvedl primátor Tomáš Macura.

Pro investory mohou být zajímavé i volné plochy v centru města. „Ve své letošní veletržní prezentaci jsme se soustředili právě na lokality v historickém centru navazující přímo na Masarykovo náměstí, a plochy v nově vznikající čtvrti Karolina. Celkem jde o téměř 25 000 metrů čtverečních pozemků pro různé funkce – od bydlení přes obchody až po kanceláře. Protože během léta letošního roku plánujeme vypsat tendr na investiční záměry v uvedených lokalitách, byl pro nás veletrh výbornou příležitostí k diskusi s investory o jejich představách na využití tohoto území, například z pohledu koncepce či objemu investic,“ potvrdil primátor Macura.

„Představili jsme rovněž projekt rekonstrukce historických městských jatek pro účely galerie moderního umění PLATO, realizovaný podle návrhu uznávaného polského architekta Roberta Konieczného. Tento projekt by se měl stát příkladem budoucí kulturní čtvrti,“ doplnil Tomáš Macura. Primátor na veletrhu převzal ocenění prestižního časopisu fDi´s Intelligence, v jehož žebříčku „fDi European Cities and Regions of the Future 2018/2019 se Ostrava umístila na 6. místě v kategorii Top 10 fDi strategie.

Na veletrhu MIPIM se Ostrava představila s Prahou a Brnem ve společné expozici Czech Cities. Společná expozice je pro všechny účastníky levnější, než kdyby se na veletrhu představovali ve vlastní expozici, a je pro investory přehlednější. Na jednom místě tak mohou získat informaci o investičních možnostech ve třech největších městech České republiky, prostory navíc umožňovaly vést oddělená jednání.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.