Search
Close this search box.

Ostrava oslabila svého rivala. „Královskou“ posilu hlásí i pražská Slavia

Až se zítra dostaví hráči Slavie na první letošní trénink, možná už mezi sebou přivítají novou posilu. Z Teplic totiž přichází do Edenu nadějný stoper Alex Král. Tento 20letý hráč přišel před dvěma lety do severočeského klubu právě ze Slavie. „Pocity jsou rozhodně pozitivní. Je to další krok v mé kariéře a obrovsky se těším, až tu budu moct vyběhnout na stadion. Na druhou stranu je to také velký závazek – ukázat, že si mě Slavia nevybrala náhodou a potvrdit to,“ uvedl Král, který podepsal s pražským klubem smlouvu na tři a půl roku.
Ve čtvrtek vyrazí nová posila s týmem na soustředění do Španělska. Bude se tam snažit přesvědčit trenéry, že má na to hrát v základní sestavě. Jenže konkurence je ve Slavii na stoperech obzvlášť pekelná – Ngadeu, Deli a Kúdela. Král se však konkurence nebojí. „Daleko více hráče motivuje, když má v týmu konkurenci. I pro mě je to dobře, protože musím více makat a více se snažit. Ruku v ruce s tím se i zlepšuji. V tom si myslím, že mi to do budoucna hodně pomůže a zocelí mě to,“ uvedl Král, který patří mezi opory české jednadvacítky.

Zajímavou posilu hlásí i ostravský Baník. Od svého velkého rivala Opavy získal srbského ofenzivního hráče Nemajda Kuzmanoviče. Pro opavský tým je to velká ztráta, protože Kuzmanovič byl nejenom kapitán, ale i jeho nejlepší střelec.
Ostrava naopak tímto přestupem dává najevo, že to s evropskými poháry myslí vážně. Po podzimu je Baník na skvělém třetím místě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient