Ostrava konečně vyhrála, na Dukle viděli hattrick

Dnes se předehrávaly dva prvoligové zápasy. Ostrava konečně zabrala, naopak Jihlava po skvělém vstupu do jara začíná ztrácet dech. Ve druhém zápase se blýskl olomoucký Řezníček, který vstřelil svůj první hattrick.

Baník v zimě výrazně posiloval kádr (přišli např. zkušení hráči Procházka či Fillo), ale v prvních jarních kolech se to moc neprojevovalo. Ostrava prohrávala, klesla na poslední místo tabulky, navíc začala ztrácet bodově na týmy před sebou.

Teď už ale zabrala. Nejdříve se trefila největší hvězda týmu Baroš. Hosté sice na začátku druhé půle srovnali, ale domácí při vědomí, že další porážka už by je mohla dostat do nezáviděníhodné situace, zabrali a vybojovali tři body.

Už nemáme na co čekat. Šli jsme do toho od začátku a dostali jsme se do vedení, což pro nás byla obrovská vzpruha. Pak jsme sice dostali gól ze standardky, ale dokázali jsme na to zareagovat a ukázali jsme obrovskou sílu,“ řekl střelec posledního gólu Václav Procházka.

Baník Ostrava – Vysočina Jihlava 3:1 (1:0)
Branky: 31. Baroš, 72. Hrubý, 80. Procházka – 50. Popovič. Rozhodčí: Příhoda – Moláček, Arnošt. ŽK: Jirásek, Hrubý, Hlinka – Tlustý, Levin. ČK: 86. Buchta. Diváci: 4446.

Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Procházka, Šindelář, Fleišman – Fillo, Hlinka, Hrubý, Jirásek (61. Granečný) – Poznar (76. Diop), Baroš (87. Stáňa). Trenér: Páník.
Jihlava: Rakovan – Vaculík, Tlustý, Buchta, Schumacher – Ljovin – Fulnek, Dvořák, Urblík (90. Mara), Holík (46. Popovič) – Klíma. Trenér: Svědík.

Řezníček se konečně dočkal hattricku

238 zápasů čekal Jakub Řezníček až dosáhne hattricku. Během 12 prvoligových sezon prošel sedmi kluby a až teď v hanácké metropoli se dočkal snu, který má každý útočník. Jeho tři góly jsou pro Olomouc moc důležité, protože díky vítězství se udržela na horních příčkách tabulky a Hanáci tak mohou dál snít o evropských pohárech.

Je to pro mě motivace do další práce. Na Dukle se nám utkání povedlo, doufám, že na to navážeme,“ řekl po zápase šťastný střelec hattricku.

Dukla Praha – Sigma Olomouc 2:3 (1:1)
Branky: 27. Schranz, 71. Kušnír – 31., 58. a 68. Řezníček. Rozhodčí: Franěk – Hrabovský, Vlček. ŽK: Douděra, Bilovský, Holík, Ostojič – Manzia. Diváci: 1761.

Dukla: Rada – Kušnír, Ostojič, Jiránek, Miloševič – Bilovský – Holík (64. Djuranovič), Brandner (72. Néstor), Douděra (64. Hanousek), Podaný – Schranz. Trenér: Hynek.
Olomouc: Buchta – Sladký, Radakovič, Jemelka, Hála – Zahradníček, Houska (89. Polom), Kalvach, Plšek, Manzia (61. Falta) – Řezníček (81. Texl). Trenér: Jílek.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.