Ostrava i v deseti porazila lídra tabulky. Teplice přišly o bod v nastavení

Baník Ostrava – Slavia Praha 2:1 (2:1)

Když rozhodčí v 15. minutě vyloučil za faul loktem kapitána domácích Milana Baroše, nevypadalo to s Ostravou moc dobře. Ona se však nevzdala a za pomoci 14 tisíc diváků vedoucí tým první ligy porazila.
Do vedení se Baník dostal ve 20. minutě, když si Fillo přesně naskočil na Holzerův přímák – 1:0.
Slavia v tu chvíli pořádně zabrala, pár zajímavých příležitostí ještě zůstalo nevyužitých, ale pak už se trefila, přesněji Stoch volejem propálil vše před sebou – 1:1.
Pražané si i nadále udržovali herní převahu, domácí se však mohli spolehnout na gólmana Laštůvku. Paradoxně to pak byli domácí, kdo na konci poločasu udeřil. A znovu se o to zasloužila dvojice Holzer, Fillo.
I ve druhé půli držel Laštůvka svůj tým. Dalším problémem pro Slavii bylo to, že nedokázala něco vymyslet ve finální fázi.
Konec zápasu byl velmi vyhrocený. Ostravský trenér Páník byl rozhodčím vykázán na tribunu.
Slavia si i přes prohru udržela první příčku.

Branky: 20. a 45. Fillo – 27. Stoch. Rozhodčí: Berka – Kříž, Vlček. ŽK: Fillo, Granečný, Fleišman – Bořil, Traoré, Hušbauer, Stoch, Olayinka, Mešanovič. ČK: 15. Baroš (Ostrava). Diváci: 14 294.

Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Mešaninov (86. Procházka), Hrubý, Holzer (79. Granečný) – Diop (88. O. Šašinka) – Baroš. Trenér: Páník.
Slavia: Kolář – Coufal, Kúdela, Ngadeu, Bořil (74. Frydrych) – Souček, Traoré (46. Mešanovič) – Stoch, Hušbauer, Zmrhal – Baluta (58. Olayinka). Trenér: Trpišovský.

FK Teplice – FK Jablonec 1:2 (1:1)

Když má fotbalový tým nového trenéra, zpravidla neprohraje. Vypadalo to, že se to bude týkat i Teplic, které v týdnu převzal Stanislav Hejkal, který nahradil Daniela Šmejkala.
Navíc se Teplicím povedlo v 16. minutě dostat do vedení. Žitný obral Holeše o míč, přihrál Horovi a ten trochu se štěstím překonal brankáře Hrubého – 1:0.
Domácí se však dlouho z vedení neradovali. Za deset minut obránce Holeš svou chybu napravil, když zužitkoval pěkný centr Hanouška – 1:1.
I nadále měl více ze hry Jablonec, ale šance Chramosty, Považance či Trávníka se zatím neujaly. I domácí se snažili zvrátit zápas na svou stranu, avšak Jindráčkovi chyběl krok.
Když už se zdálo, že se týmy rozejdou smírně, jablonecký Masopust technickou střelou zamířil přesně do šibenice – 2:1.

Branky: 16. Hora – 26. Holeš, 90.+1 Masopust. Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Caletka. ŽK: Ljevakovič – Trávník. Diváci: 2531.

Teplice: Diviš – Jeřábek, Král, Shejbal – Vondrášek, Ljevakovič, Žitný (90.+2 Čmovš), Kučera, Krob – Vaněček (58. Jindráček), Hora (82. Hyčka). Trenér: Hejkal.
Jablonec: Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Hanousek – Hübschman – Masopust, Trávník, Považanec (85. V. Kubista), Jovovič (90.+2 Acosta) – Chramosta (65. Ikaunieks). Trenér: Rada.

Slovácko – Opava 0:2 (0:1)

Když předvedlo Slovácko v 8. minutě pěknou akci Divíška, Kuchty a Havlíka, po jehož střele musel brankář Šorm vytáhnout skvělý zákrok, nikdo by nevěřil tomu, že Slovácko opět výjde s prázdnou.
Zle pro ně začalo být ve 23. minutě, když Zapalač nacentroval do vápna, kde se nejlépe zorientoval Kuzmanovič a hlavičkou otevřel skóre – 0:1.
Slovácko mohlo vyrovnat ve 34. minutě, ale Sadílek prováhal vhodnou šanci ke skórování. To samé se mohlo povést Havlíkovi, ale v pádu z malého vápna netrefil celou odkrytou opavskou branku. Nakonec to ale byli hosté, kdo se radoval z gólu. V 87. minutě Juřena obelstil gólmana Daňka a poslal míč do branky – 0:2.

Branky: 23. Kuzmanović (Zapalač), 87. Juřena
Karty: 80. Navrátil (SLO), 80. Zajíc (SLO) – 53. Kuzmanović (OPA), 71. Zapalač (OPA), 80. Schaffartzik (OPA), 90+3. Kayamba (OPA)

1.FC Slovácko: Daněk – Juroška, S. Hofmann, J. Krejčí, Divíšek – Janošek, Sadílek (77. Zajíc) – Kalabiška (58. Navrátil), Havlík, Jakub Rezek (65. Kubala) – Kuchta.
SFC Opava: Šrom – Simerský, Schaffartzik, Svozil – Hrabina, Zavadil, Kuzmanović (78. Janetzký), Jursa, Zapalač – Puškáč (68. Kayamba), Smola (82. Juřena).

Liberec – Olomouc 3:0 (1:0)

Olomouci se povedlo v minulém kole konečně po delší době vyhrát a věřila, že to potvrdí aspoň bodem i v Liberci. Severočeský tým si však v žádném případě nemůže dovolit doma ztrácet body. A dokumentoval to ve 25. minutě brankou Kačaraby, který střelou na zadní tyč prostřelil Buchtu – 1:0.
Dá se říci, že se Olomouc k žádným velkým šancím nedostala. Liberci se také dlouho nedařilo probít se před Buchtovu branku. To se změnilo v 76. minutě, kdy Koscelník po spolupráci se Ševčíkem zvyšoval na 2:0.
Domácím se povedlo vstřelit ještě jeden gól. V nastavení se trefil Hybš, který zužitkoval přihrávku z pravé strany.

Branky: 25. Kačaraba (Mikula), 76. Koscelník (Ševčík), 90+6. Hybš (Ševčík)
Karty: 75. Mashike Sukisa (LIB) 82. Falta (OLO)

FC Slovan Liberec: Nguyen – Mikula, Kačaraba, Karafiát, Kerbr – Aarons (67. Koscelník), Breite, Ševčík, Malinský (88. Hybš) – Oscar – Mashike Sukisa (84. Oršula).
SK Sigma Olomouc: M. Buchta – Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek – Kalvach – Zahradníček (59. Yunis), Houska, Texl (74. Nešpor), Falta – Plšek.

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového