Search
Close this search box.

Ostatky kardinála Berana budou uloženy v katedrále sv. Víta

V katedrále sv. Víta na Pražském hradě byla včera slavnostně odhalena socha sv. Vojtěcha. Stalo se tak přesně ve chvíli, kdy byly v bazilice sv. Petra ve Vatikánu vyzdviženy ostatky kardinála Josefa Berana. Ty budou letecky převezeny do Prahy.

Na tuto sobotu je naplánována smuteční ceremonie spojená s převezením Beranových ostatků ke katedrále sv. Víta. Kočár s dubovou rakví poveze šestice starokladrubských vraníků. Podobná smuteční ceremonie se naposledy uskutečnila před šesti lety, kdy vraníci táhli lafetu s ostatky prezidenta Václava Havla.

Smuteční průvod s rakví vyjde v 10 hodin od baziliky Panny Marie v areálu Strahovského kláštera směrem k Arcibiskupskému paláci. Kolem půl jedenácté bude rakev na Hradčanském náměstí z vozu sejmuta a na chvíli umístěna pod oblouk prvního a druhého nádvoří Arcibiskupského paláce. „V 10.50 vyjde liturgický průvod Bránou gigantů, přes I. a II. nádvoří Pražského hradu do katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha,“ řekl sekretář pražského arcibiskupa Vojtěch Mátl.

Očekává se, že se průvodu účastní např. i skauti, členové různých církevních řádů či prostí věřící.

V katedrále sv. Víta pak bude od 11 hodin sloužena mše, čehož se ujme kardinál Dominik Duka. Rakev s ostatky kardinála Berana bude umístěna před oltářem. V katedrále sv. Víta budou poté i ostatky uloženy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient