Osmnáct let hrozí mladému muži za ubodání svého otce

Neuběhla ani půlka měsíce a už pardubičtí kriminalisté vyšetřovali v tomto kraji první letošní vraždu.

V pátek ve večerních hodinách došlo ke konfliktu 29letého syna a 52letého otce, kteří už měli v sobě dost alkoholu. Mladší z mužů napadl svého otce a přivodil mu bodná a bodnořezná zranění. Sousedi a následně i policisté se snažili zraněného muže zachránit, ale ten svým poraněním podlehl.

„Policisté z pohotovostního a eskortního oddělení byli v pátek 11. ledna ve večerních hodinách přivoláni k fyzickému konfliktu dvou mužů. Jednalo se o spor mezi podnapilým synem a jeho otcem, který skončil smrtí staršího z nich,“ uvedla krajská policejní mluvčí Markéta Janovská.

Podezřelého muže zatkli policisté na místě činu. Dva dny poté ho vyšetřovatel obvinil z trestného činu vraždy, za což mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na osmnácti let.

Muž se k činu doznal.
„I on utrpěl při potyčce zranění. Jednání o vzetí do vazby, ke kterému dali kriminalisté podnět, proto probíhalo v nemocnici. Soudce návrh státního zástupce akceptoval a obviněný je stíhán vazebně,“ dodala Janovská.
Po prvotním ošetření byl obžalovaný muž převezen do Vazební věznice na Pankráci.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.