Osmadvacetiletý muž nedbal pokynů insolvenčního správce, hrozí mu trest

Od komisaře převzal usnesení o zahájení trestního stíhání ze spáchání přečinu porušení povinnosti v insolvenčním řízení osmadvacetiletý muž ze Sušicka. Krajským soudem byl podle usnesení v měsíci dubnu 2017 konstatován jeho úpadek a na majetek byl prohlášen konkurs. V případu byl určen insolvenční správce a muž mu neposkytl součinnost ani nedbal jeho pokynů. Muž poskytl svůj e-mail a správce zaslal koncem měsíce dubna výzvu k součinnosti a měl předložit seznam majetku a závazků, ale muž odpověděl až v měsíci červenci a září. Opětovně správce zaslal počátkem měsíce září výzvu, ale muž požadované podklady neposkytl. Tímto jednáním muž mařil výkon funkce správce a ohrozil účel insolvenčního řízení. Správce nemohl vykonat úkony insolvenčního řízení v určené době podle zákona nebo rozhodnutí insolvenčního soudu.

Obviněný porušil zákonnou povinnost podle insolvenčního zákona a podle trestního zákoníku může být potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.