Search
Close this search box.

Osmadvacetiletý muž nedbal pokynů insolvenčního správce, hrozí mu trest

Od komisaře převzal usnesení o zahájení trestního stíhání ze spáchání přečinu porušení povinnosti v insolvenčním řízení osmadvacetiletý muž ze Sušicka. Krajským soudem byl podle usnesení v měsíci dubnu 2017 konstatován jeho úpadek a na majetek byl prohlášen konkurs. V případu byl určen insolvenční správce a muž mu neposkytl součinnost ani nedbal jeho pokynů. Muž poskytl svůj e-mail a správce zaslal koncem měsíce dubna výzvu k součinnosti a měl předložit seznam majetku a závazků, ale muž odpověděl až v měsíci červenci a září. Opětovně správce zaslal počátkem měsíce září výzvu, ale muž požadované podklady neposkytl. Tímto jednáním muž mařil výkon funkce správce a ohrozil účel insolvenčního řízení. Správce nemohl vykonat úkony insolvenčního řízení v určené době podle zákona nebo rozhodnutí insolvenčního soudu.

Obviněný porušil zákonnou povinnost podle insolvenčního zákona a podle trestního zákoníku může být potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient