Osm hasičských jednotek zasahovalo u nočního požáru autodílny ve Višňové

Požár autodílny způsobil dnes v noci škodu ve výši několik stovek tisíc korun. Hořet začalo po 1. hodině v části obce Andělka (Višňová). Požár zničil objekt dílny, která se nacházela v bývalé hasičárně. Vážně poškodil dva traktory, osobní automobil a další vybavení.

Ještě před příjezdem jednotek vybuchla uvnitř budovy jedna acetylenová láhev ze svářecí soupravy (kyslík/acetylen). To podpořilo rozvoj požáru, který se v době příjezdu hasičů nacházel již ve třetí fázi. Byl tedy plně rozvinutý a plameny šlehaly střechou ven. Na místě zasahovaly jednotky 2. stupně požárního poplachu, celkem dorazili hasiči z osmi jednotek. Hasiči odpojili elektrický proud, nasadili tři útočné proudy vody a vedle hašení samotného požáru se museli soustředit i na ochlazování okolních budov. Po lokalizaci ještě dlouho dohašovali skrytá ohniska a rozebírali dřevěné konstrukce. Kolem 4. hodiny se jednotky začaly vracet na základny. Událost se obešla bez zranění.

Dnes také probíhá na místě zásahu došetřování příčiny požáru a vyšetřovatelé se snaží stanovit výši škody, kterou požár způsobil. Také zde pracuje jednotka ze stanice Liberec a SDH Višňová. Hasiči musí strhnout střechu a zabezpečit objekt a jeho okolí proti pádu ohořelého dřeva či sutin.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.