Search
Close this search box.

Osm hasičských jednotek zasahovalo u nočního požáru autodílny ve Višňové

Požár autodílny způsobil dnes v noci škodu ve výši několik stovek tisíc korun. Hořet začalo po 1. hodině v části obce Andělka (Višňová). Požár zničil objekt dílny, která se nacházela v bývalé hasičárně. Vážně poškodil dva traktory, osobní automobil a další vybavení.

Ještě před příjezdem jednotek vybuchla uvnitř budovy jedna acetylenová láhev ze svářecí soupravy (kyslík/acetylen). To podpořilo rozvoj požáru, který se v době příjezdu hasičů nacházel již ve třetí fázi. Byl tedy plně rozvinutý a plameny šlehaly střechou ven. Na místě zasahovaly jednotky 2. stupně požárního poplachu, celkem dorazili hasiči z osmi jednotek. Hasiči odpojili elektrický proud, nasadili tři útočné proudy vody a vedle hašení samotného požáru se museli soustředit i na ochlazování okolních budov. Po lokalizaci ještě dlouho dohašovali skrytá ohniska a rozebírali dřevěné konstrukce. Kolem 4. hodiny se jednotky začaly vracet na základny. Událost se obešla bez zranění.

Dnes také probíhá na místě zásahu došetřování příčiny požáru a vyšetřovatelé se snaží stanovit výši škody, kterou požár způsobil. Také zde pracuje jednotka ze stanice Liberec a SDH Višňová. Hasiči musí strhnout střechu a zabezpečit objekt a jeho okolí proti pádu ohořelého dřeva či sutin.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient