Search
Close this search box.

Osm hasičských jednotek zasahovalo u nočního požáru autodílny ve Višňové

Požár autodílny způsobil dnes v noci škodu ve výši několik stovek tisíc korun. Hořet začalo po 1. hodině v části obce Andělka (Višňová). Požár zničil objekt dílny, která se nacházela v bývalé hasičárně. Vážně poškodil dva traktory, osobní automobil a další vybavení.

Ještě před příjezdem jednotek vybuchla uvnitř budovy jedna acetylenová láhev ze svářecí soupravy (kyslík/acetylen). To podpořilo rozvoj požáru, který se v době příjezdu hasičů nacházel již ve třetí fázi. Byl tedy plně rozvinutý a plameny šlehaly střechou ven. Na místě zasahovaly jednotky 2. stupně požárního poplachu, celkem dorazili hasiči z osmi jednotek. Hasiči odpojili elektrický proud, nasadili tři útočné proudy vody a vedle hašení samotného požáru se museli soustředit i na ochlazování okolních budov. Po lokalizaci ještě dlouho dohašovali skrytá ohniska a rozebírali dřevěné konstrukce. Kolem 4. hodiny se jednotky začaly vracet na základny. Událost se obešla bez zranění.

Dnes také probíhá na místě zásahu došetřování příčiny požáru a vyšetřovatelé se snaží stanovit výši škody, kterou požár způsobil. Také zde pracuje jednotka ze stanice Liberec a SDH Višňová. Hasiči musí strhnout střechu a zabezpečit objekt a jeho okolí proti pádu ohořelého dřeva či sutin.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient