Oslavy Světového dne duševního zdraví v Berouně přiblížily návštěvníkům nemoci duše

Lidé z organizace Lomikámen, z.ú. oslavovali Světový den duševního zdraví ve středu 10. října na Husové námětí v Berouně.

Program oslav Světového dne duševního zdraví začal v červeném stánku kavárny Jiná káva. Podávala se nejen káva, ale hlavně informace přímo od člověka se zkušeností, který si duševním onemocněním prošel. Tereza Klenorová si onemocněním duše prošla a je stále na cestě ke zotavení. V den oslav se podělila o své zkušenosti se zvědavci. Přilákání zvědavců způsobilo hlavně síťové lůžko a svěrací kazajka, zapůjčené z psychiatrické nemocnice.

K vidění byla také malá výstava fotek a k zapůjčení odborná literatura. Oslavy tohoto dne však pokračovali i v jiném duchu, například ,,bláznivou cyklojízdou“ po Berouně, kdy účastníci cyklojízdy rozdávali brožurky, které vysvětlují různé duševní nemoci. Jízda dorazila k Jiné kávě na vegetariánské grilování a kdo chtěl se mohl zúčastnit semináře ,,Jak se zastavit“ s Kateřinou Caklovou, DiS.,SEP. Seminář nás navedl, jak se naučit několik relaxačních technik a nalezením vnitřních zdrojů se vyzbrojit do boje proti stresu.

Poslední aktivitou oslav bylo promítání ,,filmové klasiky“ Klub Rváčů, kterou hodnotí ČSFD.CZ na vysokých 88%. Aktivity z celého dne byly zdarma a jsou součástí Týdnu duševního zdraví, které nyní probíhají po celé České republice (www.tdz.cz). Oslavy probíhají každý rok a pokud jste tento rok nestihli přijít, můžete ten příští, stačí jen sledovat www.lomikamen.cz.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.