Oslavy jubilejního výročí zlínského hokeje pokračují

V lednu 2019 to bude přesně 90 let, kdy se ve Zlíně uskutečnilo první hokejové utkání. Klub PSG Berani Zlín plánuje v rámci oslav ocenit bývalé hráče, kteří se zasloužili o četné úspěchy zlínského hokeje.

V letošní sezoně se klub PSG Berani Zlín rozhodl ocenit tři hokejisty zlínské minulosti. Již v srpnu byli přizváni bývalí hráči, funkcionáři a trenéři a sestavili seznam 18 jmen, které považují za nejvýznamnější. K výběru významných hráčů byli přizváni bývalí hráči, funkcionáři a trenéři, kteří vybrali celkem 18 bývalých významných hráčů. Tito hráči byli rozděleni do tří generací. Z každé této generace bude vybrána jedna osoba, jejíž dres bude v průběhu sezony slavnostně vyvěšen pod strop Zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. Samotný výběr provedou žijící členové Síně slávy s přispěním fanouškovského hlasování (jeden hlas). Fanoušci budou moci hlasovat jeden týden přes facebookové stránky PSG Berani Zlín a anketu Zlínského deníku, mediálního partnera klubu.

V první generaci, která se věnovala hráčům od 50. až po počátek 70. let byl fanoušky i zástupci pomyslné Síně slávy zvolen pan Bohumil Kožela. Jeho dres č. 9 byl slavnostně vyřazen při zápase s HC ŠKODA Plzeň. V druhé generaci do konce 80. let byl vybrán vynikající obránce a kapitán Miloslav Sedlák.

Tento týden bude pokračovat hlasování o druhé významné generaci zlínského (resp. gottwaldovského) hokeje. Nyní se zabývající druhou polovinou sedmdesátých let a lety osmdesátými.

Nominovanými hráči jsou Jaroslav Balaštík, Petr Čajánek, Roman Hamrlík, Petr Leška, Roman Meluzín a Josef Štraub.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.