Search
Close this search box.

Orlovská Net Office v soutěži informatiky získala dvě druhá místa

V první dubnový pátek, 6. 4. 2018 se na SOŠ Net Office Orlová, spol. s r.o. uskutečnil již 22. ročník Orlovské soutěže v informatice. Akce měla opět mezinárodní charakter – zúčastnilo se jí 53 studentů z 12 středních škol našeho regionu a studenti partnerských škol z polského Rybniku a slovenských Turčianských Teplic.

Soutěž probíhala v 5 kategoriích – tvorba webových stránek, programování, počítačová grafika, video a programování robotů Lego Mindstorms. V kategorii webové stránky, video a grafika bylo vyhlášeno společné téma „Online svět”. V kategorii programování si soutěžící připravili vlastní aplikaci v jakémkoliv programovacím jazyce. Kategorie Lego Mindstorms byla rozdělena na 2 části: rallye cross (soutěžící pomocí naprogramované aplikace v chytrém telefonu nebo tabletu řídili robota tak, aby v co nejkratším čase projel zadanou trať s překážkami) a jízda po čáře, kde museli soutěžící naprogramovat robota tak, aby sledoval vyznačenou čáru na podložce.

Tato soutěž byla příležitostí pro studenty porovnat si své dovednosti a vyměnit si zkušenosti v oblasti informačních technologií. Úroveň soutěžních prací byla opravdu vysoká, proto jejich prezentace hodnotila odborná porota sestavená z IT specialistů z praxe.

Na soutěžící čekaly hodnotné ceny, které poskytlo Město Orlová a firma BT Computers.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient