Orlová stále zůstává na špici nezaměstnanosti

Ani zvýšený počet absolventů v evidenci v měsíci září neovlivnil pozitivní vývoj na karvinském trhu práce. Počet absolventů (472 osob) se meziměsíčně zvýšil o 99 osob, tj. o 26,5 %, meziročně došlo k poklesu této skupiny uchazečů o zaměstnání.

Počet nově evidovaných uchazečů (1 406 osob) byl ve sledovaném období nejnižší od roku 1991, na druhé straně počet vyřazených uchazečů (1 706 osob) byl v letošním roce nejvyšší. Z celkového počtu vyřazených uchazečů jich 56,8 % nastoupilo do zaměstnání.

Příznivě se vyvíjel také podíl nezaměstnaných, který klesl na výši 6,97 %. Nicméně se okres Karviná s touto výší zařadil v rámci republiky opět na pomyslnou první příčku před okres Most s 6,29 %.

Mírně se snížila poptávka zaměstnavatelů po pracovní síle. Meziměsíčně se nejvíce snížila poptávka po instalatérech, pomocných stavebních dělnících a pomocných pracovnících ve výrobě. Tímto vývojem došlo k nepatrnému zhoršení ukazatele uplatnitelnosti uchazečů na volných místech, jehož výše byla 6 osob na 1 volné pracovní místo. V celorepublikovém srovnání byl okres Karviná stále na prvním místě s nejméně příznivou uplatnitelností uchazečů. Na pomyslné druhé příčce se nacházel okres Ústí nad Labem s 3,9 osobami na 1 volné pracovní místo.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.