Orlickým florbalistům skončily ligové turnaje, v červnu zahájí letní přípravu

Začátkem května všem kategoriím klubu skočily jak ligové turnaje, tak i tréninky a nyní si všichni užívají zaslouženého květnového volna. V červnu se hráči opět objeví na sportovištích, tentokrát ale venkovních a zahájí letní přípravu zaměřenou především na kondici a seznámení se s dalšími sporty.

Skupina elévů a přípravky, která trénovala v České Třebové, sčítá na 30 dětí. Tato skupina se do této sezóny osamostatnila a tak mohli trenéři do tréninkového rozvrhu přidat další dvě tréninkové jednotky, vyhrazené pouze pro tuto kategorii v České Třebové. V Ústí nad Orlicí tyto skupiny již jsou, kde přípravka sčítá také 30 dětí a dětí věkem elévů 28. Od září trenéři děti učili převážně všeobecnou sportovní průpravu doplněnou o florbal a zlepšování dosud nabitých florbalových dovedností. Děti se také účastnily ligových utkání a to ať v Pardubické lize elévů nebo na turnajích pro přípravku. Všichni tak měli možnost ochutnat jak chuť vítězství, tak ale i porážky.

Mladší žáci hráli Pardubickou ligu, kde bojovalo celkem 11 mužstev. Postupně navštívili 7 měst v Pardubickém kraji a některá i dvakrát. Na hřišti strávili 900 minut, vstřelili nespočet gólů a některé i obdrželi. Konečně se jako ostatní kategorie dočkali pořádání domácích turnajů ve zcela nové hale a jelikož v této lize nejde o výsledky, ale o nasbírání herních zkušeností a radosti ze hry, splnili tyto dva aspekty na 100%.

Starší žáci se v letošním roce účastnili Ligy starších žáků a umístili se na krásném 8. místě z 30 týmů. Kluci vyrostli jak v duchu florbalu, tak i v duchu týmovém a hodně vyspěli. Stala se z nich dobrá parta, ve které je místo hlavně pro legraci, zábavu a převážně pozitivní emoce. Všichni v sezóně podali kvalitní výkony a za to jim od trenérů přichází velká pochvala.

Cílem dorostenců před sezónou bylo stabilizovat tým a hrát, co nejvyrovnaněji a pravidelně získávat body z ligových utkání. Bohužel brzký začátek sezóny je velice zaskočil. Hned na úvod prohráli pět zápasů za sebou a tuto nepříznivou bilanci prolomili až s SPV Pardubice. Po zbytek sezóny odehráli velmi vyrovnaná utkání a tým ukázal svůj potenciál, ovšem na lepší než 6. místo se nedostal.

Tým mužů po loňské fantastické jízdě nižší soutěží a následném postupu také letos navázal dalším skvělým umístěním. Coby nováček nejvyšší regionální soutěže skončil na čtvrtém místě, kdy ale ještě v posledních dvou zápasech existovaly šance na postup do Divize. Za úspěch se dá považovat i návrat zkušených hráčů Martina Junka ze superligových Pardubic a Davida Petráže, který se vrátil ze zahraničí. Oba skvěle doplnili mladší hráče a povedlo se vytvořit úspěšný mix hráčů, který se v příští sezóně v obdobném složení pokusí minimálně zopakovat letošní umístění.

V jediné dívčí tréninkové skupině ročníků 2001-2005 trénovalo celkem 18 děvčat, z toho 11 aktivně bojovalo v 1. lize dorostenek. Vyhrát se podařilo více jak polovinu zápasů z 20. Díky tomu se dívky umístily na krásném 5. místě tabulky a za sebou nechaly dalších 7 týmů. Umístění odpovídalo výkonům. Do první poloviny určitě děvčata patří, protože hrála pěkný florbal založený na týmovosti, ale trápilo je zakončení – a bez gólů se nevyhrává.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.