Orlickoústecký domov důchodců otevřel své dveře veřejnosti

Den otevřených dveří v Domově důchodců Ústí nad Orlicí využilo dne 20. září téměř 8 desítek návštěvníků. Hosté se zajímali o pohodlí vnitřních prostor, způsob péče, možnosti využití poskytovaných služeb a způsob přijímání uživatelů. Největší zájem vzbudila odpolední přednáška Evy Jarolímové z České alzheimerovské společnosti. Alzheimerova choroba se v západní civilizaci rychle šíří a přístup k informacím, jak ji včas zachytit a jak ji kompenzovat, je velmi důležitý. Česká alzheimerovská společnost poskytla rovněž tištěné materiály, které si mohli účastníci přenášky odnést sebou do svých rodin.

Domov důchodců při Dni otevřených dveří navštívily prakticky všechny generace: studenti, jejich rodiče – děti dnešních seniorů i senioři samotní.

Ředitel Domova před přednáškou Jarolímové zmínil dlouhodobou orientaci Domova především na kvalitu zaměstnanců, kterou považuje vedení Domova za rozhodující prvek péče o seniory s Alzheimerovou chorobou.

Po loňském historicky prvním Dni otevřených dveří tak letošní rok potvrdil, že v Ústí vznikla nová dobrá tradice.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.