Search
Close this search box.

Origoška-Taška-Maryška pomůže bohumínským krojům

Origoška-Taška-Maryška pomůže obnovit další bohumínské kroje. Tvůrčí ženy ze skupiny krojovanek vyrábějí v Salonu Maryška nápadité plátěné tašky. Co kus z limitované edice, to originál. Výtěžek z jejich prodeje poputuje mimo jiné na zakoupení páru bot k pánské verzi místního kroje.

Krojovanky, které se pravidelně scházejí v zázemí spolku Maryška, vyrábějí tašky z nevyužitých kusů látek, určených původně například pro povlečení nebo stylové závěsy. Uvnitř je přišitá malá praktická kapsička, například na klíče, mobil nebo peněženku. „Celé to vzniklo náhodou. Mluvili jsme o tom, jak nás štvou neekologické igelitky a protože remcání nestačí, řekli jsme si, že s tím něco uděláme. Původně jsme přemýšleli o pár kusech plátěných tašek, nakonec jsme záměr trochu rozšířili,“ říká vedoucí krojovanek Alena Krobotová.

Tašky praktického střihu a různých barevných kombinací chtějí krojovanky nabídnout na vánočním trhu, který v Bohumíně proběhne v sobotu 24. listopadu. Zájemci si je budou moci zakoupit v Salonu Maryška, který se nachází na náměstí T. G. Masaryka (hned vedle kavárny).

Origoška-Taška-Maryška je v limitované edici, cena za kus bude 135 korun. „Výtěžek chceme použít na nákup materiálu pro bohumínské kroje a část odložit k pořízení dalšího páru ručně zhotovených bot pro pánský kroj. Jeden takový pár stojí kolem sedmi tisíc korun,“ uvedla Kamila Smigová, předsedkyně bohumínského spolku Maryška.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient