Oproti loňsku se v březnu zvýšil počet požárů trávy

Hasiči v Pardubickém kraji zasahovali od počátku dubna až do dnešního dne celkem u 28 požárů porostů se škodou 101 tisíc korun a uchráněnými hodnotami ve výši 1 122 000 korun. Jen v tomto týdnu hasiči likvidovali 9 požárů trávy.

Jeden z větších požárů porostu likvidovali hasiči 8. dubna, kdy hořelo v obci Cerekvice nad Loučnou, směrem na Bohuňovice na Svitavsku. Jednalo se o požár lesa. Hasičům komplikoval hašení velmi nepřístupný terén. Na místě zasahovalo devět jednotek hasičů. Hasiči požár zlikvidovali po třech hodinách od nahlášení na operační a informační středisko hasičů. Škoda se vyšplhala na 100 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 1 milion korun.

Za stejné období loňského roku (1.4 do 13.4.) zasahovali hasiči u 13 požárů porostu. Tehdy se obešly požáry beze škody a uchránit se podařilo majetek ve výši 200 tisíc korun.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.