Opravy tramvajových kolejí v Olomouci výrazně zasáhnou do dopravy ve městě

Opravy tramvajových kolejí zasáhnou na počátku prázdnin do provozu ve městě. Od 2. do 26. července bude Dopravní podnik města Olomouce opravovat trať v křižovatce tř. Svobody x Havlíčkova. Od 2. července do 28. srpna současně opraví i tramvajovou trať v Brněnské ulici.

V lokalitě křižovatky Havlíčkova x tř. Svobody Dopravní podnik města Olomouce chystá výměnu kolejového zhlaví. Stavební práce spočívají ve výměně výhybek a částí kolejových oblouků, následně se budou opravovat i tramvajové koleje v Brněnské. „Avizované stavební práce zasáhnou do provozu MHD i individuální dopravy,“ upozornila mluvčí Dopravního podniku města Olomouce Martina Krčová.

Z důvodu oprav řidiči nebudou moct odbočit z tř. Svobody do ulice Havlíčkovy a to z žádného směru. Průjezdný zůstane pouze směr z Havlíčkovy na tř. Svobody vpravo ve směru k Tržnici. Ostatní provoz bude veden po objízdné trase, která vede z tř. Svobody do ulice Palackého, Krapkovy a dále na Havlíčkovu v obou směrech. Pro zlepšení průjezdnosti ulice Krapkovy bude po celou dobu uzavírky omezeno stání vozidel po celé délce ulice.

Tramvajová doprava bude vyloučena v úseku Nová Ulice – Okresní soud.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz