Opravy okolí zimního stadionu ve Vyškově finišují

Přímo se nabízí, aby radnice sportoviště ve Smetanových sadech zkvalitňovala, rozšiřovala a nabízela Vyškovanům další možnosti sportovního vyžití. Přesně to splňuje plocha vymezená tenisovými a volejbalovými kurty, víceúčelovým hřištěm a konečně i zimním stadionem. Nabízí workoutové hřiště, parkourové prvky nebo hřiště pro děti i hru pétanque. Práce byly rozdělené na dvě etapy, první začala loni na podzim, druhá v těchto dnech vrcholí.

Jednotlivá sportoviště se stala přirozeným jádrem Smetanových sadů. Vyškované mohou vyrazit na kolo, kolečkové brusle, využít možnost zahrát si tradiční kolektivní sporty, rodiny s dětmi láká Oranžové hřiště nebo loni instalovaný discgolf. „Celý areál se postupně vkládanými investicemi stal velmi koncentrovaným a hojně využívaným zařízením pro celou řadu sportovních aktivit. Nepodporujeme ovšem pouze nejpopulárnější sporty, jako je fotbal, hokej nebo tenis, chceme do prostoru vtáhnout i další nemalou část vyškovské veřejnosti. Například workout něco takového přesně splňuje,“ konstatoval starosta Vyškova Karel Goldemund.

Workout je převážně venkovní cvičení s vlastní tělesnou vahou, své kořeny má v řecko-římské gymnastice, v Česku se zvláštní oblibě těší zejména mezi teenagery. Výhodou je dostupnost každému, obtížnost si dotyčný volí podle svých individuálních schopností. Workoutové hřiště je doplněné o parkourové prvky a o dvě hřiště pro streetball. „Právě končící etapa pak počítala se třemi hřišti pro pétanque se štěrkopískovým povrchem nebo dětským hřištěm s atrakcemi, které je rozdělené na dvě části. Přinášíme i doposud chybějící služby, například veřejné toalety nebo zázemí pro hřiště volejbalu a tenisu,“ vyjmenoval místostarosta města Karel Jurka.

Samozřejmostí jsou pak přístupové plochy, stojany na kola, lavičky, stolky nebo odpadkové koše. „Prostor navazuje na venkovní terasu restaurace v rámci zimního stadionu. Pochopitelně jsme mysleli také na výsadbu zeleně,“ zmínil vyškovský místostarosta Jurka.

Nejvhodnější nabídku podala v obou případech vyškovská WAGNER stavební, spol. s r. o., celková cena za obě etapy je zhruba 6 milionů a 190 tisíc včetně DPH. „Loni do cíle doplula vlajková loď právě končícího volebního období 2014-2018: zimní stadion. Vždy šlo o velké vyškovské téma, které má po letech šťastný konec. Letos jsme dokončili další důležitý prvek celé skládačky. Jednotlivá hřiště velmi vhodně doplňují celou lokalitu, pevně věřím, že uspokojí všechny věkové kategorie a jen ilustrují to, co jsme předesílali od začátku: jde o místo k setkávání přátel, rodin, sportovců, Vyškovanů,“ těšilo starostu města.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak