Search
Close this search box.

Opravy na znojemském zimním stadionu jsou u konce. Nejen hokejová sezóna může začít naplno

Chlazení funguje, jak má, a hokejisté už dnes mohou na led. To byl závěr dnešního, a zároveň posledního, kontrolního dne na zimním stadionu ve Znojmě, kde přes léto probíhala rekonstrukce chladicího systému. Ledová plocha pro sezónu 2018/2019 je připravena. První zápas odehrají Orli Znojmo už v pátek a veřejnost se může na bruslení vydat poprvé v pondělí 1. října.

Technologickou obměnu chladícího zařízení na zimním stadionu prováděla specializovaná firma od konce května. Součástí tohoto procesu bylo mimo jiné položení 24 kilometrů trubek chlazení. Během rekonstrukce byl ale zjištěn problémový stav svislé železobetonové stěny chladícího kanálu, který byl odhalen až po odkrytí vrchních vrstev chladicího systému, a tak se muselo přistoupit k dalším pracím, se kterými se nepočítalo. Degradovaný povrch kanálu se očistil, doplnil hydroizolací, očistily se a doplnily výztuže a tepelně-izolační vrstvy, a nakonec se aplikovaly sanační hmoty. Celkem město do rekonstrukce investovalo více než 12 900 000 korun.

Rekonstrukce zkomplikovala i začátek sezóny A-týmu HC Orli Znojmo. Hokejisté odehráli svá první přátelská utkání na venkovních kluzištích a první domácí zápas odehrají teprve tento pátek proti Záhřebu od 18:30. Veřejnost se na led může vydat už v pondělí 1. října od 17:00 do 18:00 hodin.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient