Search
Close this search box.

Opravený kříž v Hlučíně je zpět na Rovninách

Na Rovniny se vrátil čerstvě zrestaurovaný kříž, který opravoval ostravský sochař Jan Šnéberger. Město nechalo drobnou sakrální stavbu odvést do restaurátorské dílny v době, kdy se rekonstruovala ulice Rovniny. Kříž už byl totiž ve špatném technickém stavu a navíc hrozilo, že by ho mohly otřesy způsobené těžkou technikou stavbařů ještě poškodit.

„Návrat opraveného kříže na jeho původní místo je takovou poslední krásnou těčkou za opravou ulice Rovniny,“ řekla místostarostka Hlučína Blanka Kotrlová.
Pozemkem i s křížem věnovali letos městu soukromí vlastníci. Otevřeli tím městu možnost investovat do opravy.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient