Opravený kříž v Hlučíně je zpět na Rovninách

Na Rovniny se vrátil čerstvě zrestaurovaný kříž, který opravoval ostravský sochař Jan Šnéberger. Město nechalo drobnou sakrální stavbu odvést do restaurátorské dílny v době, kdy se rekonstruovala ulice Rovniny. Kříž už byl totiž ve špatném technickém stavu a navíc hrozilo, že by ho mohly otřesy způsobené těžkou technikou stavbařů ještě poškodit.

„Návrat opraveného kříže na jeho původní místo je takovou poslední krásnou těčkou za opravou ulice Rovniny,“ řekla místostarostka Hlučína Blanka Kotrlová.
Pozemkem i s křížem věnovali letos městu soukromí vlastníci. Otevřeli tím městu možnost investovat do opravy.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.