Opravené ulice v Poličce budou mít i nové osvětlení

V rámci probíhajícího projektu „Rekonstrukce ulic Tylova a Šaffova“ se zároveň mění i veřejné osvětlení obou ulic. Krásu nově vydlážděných komunikací podtrhnou nové stožáry s ledkovými svítidly „Maya“. Svítidla byla schválena architektem projektu a respektují jednotný styl, který by měl být v centru města Poličky dodržen. Pro příští rok město žádá dotaci na výměnu svítidel v další části Poličky. Součástí nového mobiliáře zmíněných ulic, jsou i nové odpadkové koše.

Aktuálně se obyvatelé i návštěvníci města mohou setkat v ulicích Tylova, Šaffova, ale i Pálená s technikou a pracovníky, kteří zajišťují opravu kanalizace bezvýkopovou technologií – tzv. vložkováním. Tyto práce jsou součástí projektu zmíněné rekonstrukce. Celý projekt se blíží ke svému závěru, ulice Šaffova by měla být hotova do konce srpna 2018.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.