Search
Close this search box.

Opravené Kino Mír v Opavě otevřou Beatles

Kino Mír, které v uplynulých pěti měsících prošlo zásadní rekonstrukcí, bude slavnostně otevřeno ve čtvrtek 4. října v 18 hodin. Jeden ze symbolů Opavy dostal zcela nový háv s využitím původních retro prvků. Město tak bude mít k dispozici moderní kulturní stánek.

Pro diváky je připraven atraktivní program. Po slavnostním přestřižení pásky primátorem se bude promítat zhruba patnáctiminutový československý filmový týdeník z roku 1965, tedy z doby, kdy bylo kino Mír poprvé otevřeno. Poté bude následovat volná zábava ve stylu 60. let minulého století, kterou doprovodí „The Beatles“ v podání výborné pražské revivalové kapely The Bugles. Připraveno bude i občerstvení.

Kino Mír prošlo zásadní rekonstrukcí za cca 33 milionů korun. „Jsem moc rád, že jsme nepřistoupili jen na kosmetické úpravy, jak se na začátku uvažovalo, ale že jsme se pustili do sice velmi náročné, ale i hodně potřebné rekonstrukce. Myslíme si, že si opavské publikum zaslouží mít kvalitní, moderní kinosál, kde se mohou pořádat rozličné kulturní i společenské akce,“ řekl primátor Opavy Radim Křupala.

Na architektku čekal nelehký úkol, a to přestavět chátrající zastaralé kino na moderní, ale v retro stylu. Měnily se i dispozice celého objektu, aby se další akce mohly konat i v předsálí. Nové jsou i sedačky, pódium, scénické osvětlení, toalety pro veřejnost i veškeré zázemí pro účinkující i zaměstnance. Rekonstrukcí prošla elektroinstalace, velkým plusem je i vybudování nové vzduchotechniky či digitalizace se zachováním možnosti pouště i klasické pětatřicetimilimetrové filmy ze starých projektorů. Kino Mír je v současné době sálem s největší kapacitou míst k sezení v Opavě, pojme až 500 diváků.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient