Search
Close this search box.

Oprava Masarykova náměstí míří do finále

Masarykovo náměstí postupně získává novou tvář. Vozovka ve směru od Chrudimi k aréně je již hotova, řidiči zde navíc od dnešního dne projedou v obou jízdních pruzích. Dokončen je také chodník v úseku od ČSOB k Sukově třídě, který náměstí vizuálně propojil s třídou Míru a nedávno rekonstruovanou ulicí 17. listopadu.

Poničený a hrbolatý povrch před ČSOB nahradily nové dlaždice se speciální povrchovou úpravou, o zbývající část chodníku u plánované Nové Veselky se postará investor budoucího objektu. „Investor Nové Veselky se zavázal, že po vybudování objektu dodláždí i zbývající část chodníku, přičemž bude použit stejný materiál jako v úseku od ČSOB k Sukově třídě. Nové dlaždice jsou betonové a mají speciální povrchovou úpravu, aby se předešlo zasakování skvrn,“ informuje náměstkyně primátora zodpovědná za investice a územní plánování Helena Dvořáčková s tím, že revitalizace tohoto prostoru přišla město na zhruba 6,7 milionu korun (včetně DPH).

Nová dlažba dnes prošla závěrečnou kontrolní prohlídkou a provoz na Masarykově náměstí se tak postupně vrací do starých kolejí. Asfaltová část vozovky ve směru od Chrudimi k aréně již průjezdná byla, dnešním dnem se řidičům otevřel i betonový pruh, který získal potřebnou tvrdost. Také ve směru od arény na Chrudim bude jeden pruh asfaltový a druhý betonový, i v tomto případě však bude nutné počkat, až bude mít betonová vrstva ideální tvrdost. Asfaltová část by tak měla být zprůjezdněna do konce srpna, betonový jízdní pruh by měl být průjezdný od 17. září. V tomto termínu se na Masarykovo náměstí vrátí také MHD se všemi svými pravidelnými zastávkami. „Ačkoliv je vozovka v jednom směru již hotova, práce na silnici v opačném směru stále pokračují a lidé by tak neměli možnost přejít Masarykovo náměstí. Linky městské hromadné dopravy zde budou opět stavět od 1. září, kdy začnou obsluhovat stanoviště číslo 1 a 3, od 17. září pak spoje budou stavět také na stanovišti číslo 2,“ podotýká ředitel Dopravního podniku města Pardubic Tomáš Pelikán.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient