Oprava budovy hlavního nádraží v Hradci Králové pokračuje druhou etapou

Stavbaři v srpnu zahájili druhou etapu rekonstrukce budovy hlavního nádraží v Hradci Králové. Při ní dojde na opravu omítky na stěnách a stropu haly. ČTK to sdělil Tomáš Johánek ze Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Celkové náklady na opravu nádražní budovy budou vyšší než 54 milionů korun. Rekonstrukce se dělá za provozu.

„Náklady na druhou etapu budou 20,5 milionu korun a hotovo bude na konci září 2019. Renovace podlah přijde na řadu v rámci třetí etapy. Máme momentálně dokončený projekt, který jsme předložili ke schválení památkářům. Na základě jejich stanoviska pak rozhodneme o dalším postupu,“ řekl ČTK Johánek.

Budova hradeckého nádraží je památkově chráněná, přípravu oprav to komplikuje. „Musíme vše konzultovat s památkáři, což například prodlužuje čas nutný na přípravu samotných stavebních prací,“ řekl Johánek. Z toho důvodu také neuvedl termín dokončení oprav budovy nádraží. „Bohužel nemůžeme nyní potvrdit termín dokončení rekonstrukce celé budovy, záleží to například právě na jednání s památkáři a pak také na objemu finančních prostředků, které budeme mít k dispozici,“ dodal.

První etapa opravy hradeckého hlavního nádraží skončila letos v dubnu a stavbaři při ní za 35 milionů korun opravili prosklené zastřešení haly. Druhá etapa začala v srpnu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.