Opilý řidič způsobil škodu téměř za sto tisíc

O příčině ranní dopravní nehody ve Vyškově na křižovatce ulic Jiráskovy a Nádražní měli přivolaní policisté poměrně rychle jasno. Nejen proto, že se řidič pokusil z místa havárie ujet a následně byl dostižen hlídkou tamních strážníků. Už první kontakt policistů s šoférem naznačil, že bude pod vlivem alkoholu. Dechová zkouška to jen potvrdila. Přístroj ukázal hodnotu 1,35 promile. Šofér při vyšetřování přiznal, že dlouho do noci popíjel víno a k tomu si dal několik panáků kořalky. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz. Na vozidle a poničeném sloupu veřejného osvětlení vznikla škoda za skoro sto tisíc korun. Po prošetření případu musí opilý řidič počítat s patřičným bodovým ohodnocením, zákazem řízení a tučnou pokutou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.