Opilý řidič ujel od dopravní nehody, jičínská policie ho ale vzápětí vypátrala

Dne 26. července 2018 v 11:50 došlo na parkovišti u obchodního domu v Jičíně k dopravní nehodě. Třiatřicetiletý řidič osobního vozidla zn. Škoda Octavia se zde pravděpodobně při výjezdu z parkoviště vyhýbal zaparkovanému vozidlu zn. Ford Focus a narazil přitom pravým bokem svého vozidla do levého boku stojícího fordu. Řidič poté z místa odjel směrem k ul. Barákova, aniž by nehodu nějak řešil, byl však v této ulici později (cca ve 14:00) vypátrán policisty z místního obvodního oddělení.

Na místo se dostavili i dopravní policisté, kteří provedli u podezřelého muže opakovanou dechovou zkoušku. Skončila s pozitivním výsledkem s naměřenými hodnotami 2,93 a 3,05 promile alkoholu. Muž byl vyzván, aby se podrobil lékařskému vyšetření s odběrem krve, což odmítl. K události uvedl, že alkohol požil až po řízení motorového vozidla. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Nehoda se obešla bez zranění a předběžná hmotná škoda byla vyčíslena na 20 tisíc korun. Za přestupek mu nyní hrozí ve správním řízení sankce od 25 do 50 tisíc korun a dále zákaz řízení od 12 do 24 měsíců.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.