Opilý řidič se převrátil i s vozidlem na střechu, v krvi měl téměř dvě promile

Dne 14. srpna 2018 v 18:40 hodin došlo silnici II. třídy č. 193 mezi obcemi Horšovský Týn a křižovatkou na Lazce k dopravní nehodě.

Padesátiletý řidič osobního vozidla tovární značky Ford Mondeo jel od obce Horšovský Týn a při průjezdu levotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možné předvídat.

S vozidlem přejel do protisměru, dále za levou krajnici, kde narazil do silničního příkopu. Po nárazu se převrátilo na střechu. Při dopravní nehodě utrpěl řidič a jeho spolujedoucí žena lehké zranění. Řidič se na výzvu policistů podrobil dechové zkoušce. Odborné měření elektronickým přístrojem bylo s pozitivním výsledkem 1,94 promile alkoholu v krvi.

Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích, ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient