Search
Close this search box.

Opilý řidič se pokusil ujet silniční kontrole

V sobotu 16. června 2018 ve 4:30 hodin zjistili policisté na komunikaci mezi obcemi Konice a Horní Štěpánov osobní automobil Škoda Superb, který stál na vozovce s nastartovaným motorem. Když policisté situaci chtěli zkontrolovat, případně zjistit, zda posádka vozidla nepotřebuje pomoc, řidič z místa vysokou rychlostí začal ujíždět směrem k Hornímu Štěpánovu. Krátce poté policisté vozidlo nalezli zaparkované v obci Horní Štěpánov a viděli z místa řidiče vystupovat čtyřiačtyřicetiletého muže. Ten vykazoval zjevné známky ovlivnění alkoholem. Po předložení dokladů se podrobil dechové zkoušce, kterou policisté změřili hodnotu 2,04 ‰ alkoholu v dechu.

Muž s naměřenými hodnotami souhlasil a odmítl výzvu k podrobení se odbornému lékařskému vyšetření. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za ten podezřelému řidiči v případě prokázání viny a odsouzení kromě zákazu řízení hrozí také trest odnětí svobody až na jeden rok.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient