Opilý řidič najel s vozem na koleje. Jízda mu ale moc nešla

Táborští dopravní policisté zahájili v počátku tohoto týdne úkony trestního řízení proti mladému muži. Ten v době okolo půl třetí hodiny po půlnoci 9. června 2018 řídil osobní automobil tovární značky Škoda Fabia po mostě Duha v Bechyni, kde souběžně s vozovkou probíhá rovněž železniční trať. V důsledku předchozího požití alkoholických nápojů mladý muž řízení vozu nezvládl a po přejetí mostu nepokračoval po silnici, ale po železnici, kde pochopitelně uvízl. Následná odborná zkouška na přítomnost alkoholu prokázala hodnotu bezmála dvou promile. Vedle způsobení hmotné škody na automobilu, která byla předběžně odhadnuta na částku 100 000 korun, zavinil i zpoždění vlaku jedoucího do Tábora, a to o více než hodinu a půl.

Muž, který tak usedl za volant svého vozu ve stavu vylučujícím způsobilost k řízení motorového vozidla, se stal důvodně podezřelým ze spáchání trestného činu, a to přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Čeká jej soud, kde je ohrožen trestem odnětí svobody na dobu od šesti měsíců do tří let, peněžitým trestem nebo trestem zákazu činnosti.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.