Search
Close this search box.

Opilý řidič nadýchal přes dvě promile, skončil na záchytce

V pondělí 12. listopadu kolem jedné hodiny ráno na ulici Lipnická v Havlíčkově Brodě zastavili havlíčkobrodští policisté osobní automobil Volkswagen, jehož řidičem byl sedmačtyřicetiletý muž. Součástí silniční kontroly bylo odborné měření na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu. Výsledek zkoušky byl pozitivní a její naměřená hodnota činila 2,36 promile alkoholu. Také opakovaná dechová zkouška byla pozitivní.

Vzhledem k tomu, že vznikla důvodná obava, že bude muž ve svém jednání pokračovat, policisté ho zajistili a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Policisté vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Policejní inspektor sdělil sedmačtyřicetiletému muži podezření ze spáchání tohoto trestného činu. Za takový trestný čin lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient